Založit webové stránky nebo eShop
aktualizováno: 23.09.2017 23:18:09 

RACE  WALKING  AND  MARATHON  -  PETER  TICHÝ

MAJSTROVSTVÁ ČSSR+ČSFR+SSR+SR 1982-2008

                         VÝSLEDKY  MAJSTROVSTIEV  ČESKO-SLOVENSKA V CHODZI VO       

                                      VŠETKÝCH KATEGÓRIACH V ROKOCH 1984-1992 .   

 

V prehľade sú uvedení všetci traja medailisti a ďalší pretekári zo slovenských oddielov a klubov, alebo pretekári pochádzajúci zo Slovenska, ktorí sa umiestnili na majstrovstvách Česko-Slovenska v prvej desiatke v pretekoch dospelých a v prvej šestke v pretekoch mládeže. Pretekári pochádzajúci zo Slovenska a skratky slovenských klubov sú uvedené veľkými písmenami.

 

Majstrovstvá ČSSR – 1984

 

5000 m 15-roční ml. dorastenci (Praha, 14. 7.): 1. Peter TICHÝ,69 ZVLKM 23:35,4, 2. Miroslav STANO, 69 SPFBB 24:32,5, 3. Róbert VALÍČEK,69 ZŤSMT 24:47,3;

5000 m 16-roční ml. dorastenci (Praha, 14. 7.): 1. Miroslav BOŠKO,68 SPFBB 23:24,2, 2. Jaroslav KOLLÁR,68 TTSTN 23:55,6, 3.Július REMENÁR,68 SPF BB 25:08,4;

10 000 m st. dorastenci (Praha, 14. 7.): 1. Štefan MALÍK,66 UKBLA 44:31,2, 2. Ivan LIHOTSKÝ,66 ZŤSMT 47:31,4, 3. Peter MADAJ,67 ZŤSMT 47:59,6, 6. Ľudovít ŽAMBOKRÉTHY,67 PSTTT 49: 02,7;

10 000 m juniori (Třinec, 23. 6.): 1. Roman PAROLEK,65 ASVŠD 43:19,7, 2. Štefan MALÍK,66 UK BLA 43: 32,2, 3. Igor KOLLÁR,65 SPFBB 44:12,2, 4. Ivan LIHOTSKÝ,66 ZŤSMT 44:27,7, 5. Ján ZÁHONČÍK,65 INTER 45:16,4;

20 km muži (Praha, 21. 7.): 1.Jozef PRIBILINEC,60 ASVŠD 1:25:07, 2. Pavol BLAŽEK,58 ASVŠD 1:25:12, 3. Ivo Piták,58 liazj 1:26:30, 4. Pavol SZIKORA,52 ASVŠD 1:27:33, 5. Jozef HUDÁK,62 ASVŠD 1:28:01, 7. Ivan URBAŠÍK,63 ASVŠD 1:29:04, 8. Igor KOLLÁR,65 SPFBB 1:31:34, 9. Pavol JÁTI,59 ASVŠD 1:32:43, 10. Jozef ZIMKA,56 ZŤSDU 1:33:25;

50 km muži (Praha–Poděbrady, 3. 6.): 1. Jozef HUDÁK,62 ASVŠD 4:00:51, 2. Ivo Piták,58 liazj 4:08:34, 3. Pavol JÁTI,59 ASVŠD 4:08:59, 4. Roman MRÁZEK,62 ASVŠD 4:09:34, 5. Pavol BLAŽEK,58 ASVŠD 4:17:31, 6. Miroslav Svoboda,61 ASVŠD 4:18:36, 7. Ľuboš MACKANIČ,60 ZŤSDU 4:21:25, 8. Ivan URBAŠÍK,63 ASVŠD 4:23:55;

10 km ženy (Praha, 21. 7.): 1. Dana Vavřačová,54 liazj 48:45, 2. Marta Hrubanová,51 liazj 49:38, 3.= Jana Zárubová,59 tjaph a Zuzana Holveková,65 rhsph 53:08, 6. Daniela KISSOVÁ,66 VSŽKE 56:32.

 

                                                                            Majstrovstvá ČSSR – 1985

 

   5000 m 15-roční ml. dorastenci (Ostrava, 7. 7.): 1. Jozef ČERNÝ,70 MLABM 24:31,4, 2. Petr Gábriš,70 slzop 25:29,2, 3. Marcel DUDRA,70 PARBJ 26:28,0, 4. Ján TRAJTEĽ,70 MOSTB 27:25,2, 5. Štefan BARKO-CZI,70 INTER 27:35,2;

5000 m 16-roční dorastenci (Ostrava, 7. 7.): 1.Peter TICHÝ,69 ZVLKM 22:14,9, 2. Lukáš Příhonský,69 lokdč 23:21,0, 3. Róbert VALÍČEK,69 ZŤSMT 23:32,6, 4. Miroslav STANO,69 SPFBB 24:35,4, 6.Rudolf KOZÁK,69 VŠTKE 26:15,2;

10 000 m st. dorastenci (Ostrava, 6. 7.): 1. Miroslav BOŠKO, 68 SPFBB 47:09,2, 2. Roman Bílek,67 vítko 47:26,4, 3. Jaroslav KOLLÁR,68 TTSTN 48:09,2, 6. Štefan FOL-TÁN,68 SPFBB 49:46,4;

10 000 m juniori (Třinec, 27. 7.): 1. Štefan MALÍK,66 UKBLA 44:05,8, 2. Ivan LI-HOTSKÝ,66 UKBLA 44:54,6, 3. Peter TICHÝ,69 ZVLKM 45:30,4, 5. Peter STANO,66 SVŠTB 47:08,3, 6.Ja- roslav KOLLÁR,68 TTSTN 47:49,7;

20 km muži (Praha, 11. 8.): 1.Jozef PRIBILINEC,60 ASVŠD 1:20:40, 2. Roman Mrázek,62 ASVŠD 1:22:18, 3. Pavol BLAŽEK,58 ASVŠD 1:22:48, 5. Pavol SZIKORA,52 ASVŠD 1: 25:5, 8. Igor KOLLÁR,65 ASVŠD 1:28:14, 10. Jozef HUDÁK,62 ASVŠD 1:30:01;

50 km muži (Praha–Poděbrady, 11. 5.): 1. Pavol SZIKORA,52 ASVŠD 3:54:58, 2. Jaroslav Makovec,60 liazj 4:00:30, 3. Jozef HU-DÁK,62 ASVŠD 4:02:20, 4. Roman Mrázek,62 ASVŠD 4:05:29, 5. Ľuboš MACKANIČ,60 ZŤSDU 4:11:02, 6. Ivan URBAŠÍK,63 ASVŠD 4:16:02, 7. Milan BELKO,46 liazj 4:32:29, 10. Peter LUKAČOVIČ,58 liazj 4:38 :54;

10 km ženy (Praha, 10. 8.): 1. Dana Vavřačová,54 liazj 47:55, 2. Jana Zárubová,59 tjaph 49:53, 3. Dana Semelová,66 spkph 53:54, 5. Daniela KISSOVÁ,66 VSŽKE 55:10.

 

                                                                            Majstrovstvá ČSSR – 1986

 

   5000 m 15-roční ml. dorastenci (Banská Bystrica, 27. 7.): 1. Rudolf Cogan,71 soknp 24:11,3, 2. Dušan MATÚŠ,71 MLABM 25:05,2, 3. Marcel HOTOVČÍN,71 VŠTKE 25:35,1, 4. Slavomír VEREŠPEJ,71 VŠTKE 26:49,5, 5. Maroš MAJDIŠ,71 KUBÍN 27:06,5;

5000 m 16-roční ml. dorastenci (Banská Bystrica, 27. 7.): 1. Jozef ČERNÝ,70 MLABM 24:04,4, 2. Petr Gábriš,70 slzop 24:11,6, 3. Peter KENDERESSY,70 SPFBB 24: 12,2, 4. Roman BENČÍK,70 24:15,2, 5. Jozef ŠEDIVÝ,70 MLABM 24:17,5, 6. Marcel DUDRA,70 VŠTKE 24 :50,3;

10 000 m st. dorastenci (Banská Bystrica, 26. 7.): 1. Miroslav BOŠKO,68 SPFBB 45:42,2, 2. Peter TICHÝ,69 ZVLKM 45:55,2, 3. Karol REPASKÝ,69 VSŽKE 45:55,3, 4. Miroslav STANO,69 SPFBB 47:35,4;

10 000 m juniori (Ostrava, 21. 6.): 1. Peter TICHÝ,69 ZVLKM 43:43,6, 2. Miroslav BOŠKO,68 SPFBB 44: 52,9, 3. Roman Bílek,67 vítko 46:10,1, 4. Róbert VALÍČEK,69 ZŤSMT 46:43,4, 6. Karol REPASKÝ,69 VSŽ KE 47:01,5;

20 km muži (Bratislava, 12. 7.): 1. Jozef PRIBILINEC,60 ASVŠD 1:28:07, 2. Roman MRÁZEK, 62 ASVŠD 1:28:09, 3. Ivo Piták,58 liazj 1:28:18, 4. Pavol BLAŽEK,58 ASVŠD 1:28:49, 5. Pavol SZIKORA, 52 ASVŠD 1:29:21, 7. Ivan LIHOTSKÝ,66 UKBLA 1:30:44, 9. Igor KOLLÁR,65 ASVŠD 1:34:59, 10. Ján ZÁHONČÍK,65 ASVŠD 1:37:21;

50 km muži (Praha–Poděbrady, 1. 6.): 1. Pavol SZIKORA,52 ASVŠD 3: 49:00, 2. Pavol JÁTI,59 ASVŠD 3:54:44, 3. Jozef HUDÁK,62 ASVŠD 4:00:14, 5. Ľuboš MACKANIČ,60 ZŤS DU 4:10:01, 7. Igor KOLLÁR,65 ASVŠD 4:18:13, 8. Ján ZÁHONČÍK,65 ASVŠD 4:19:56;

5000 m juniorky (Ostrava, 21. 6.): 1. Ľubomíra BOBOKOVÁ,71 SPFBB 28:15,8, 2. Hana Lukšíčková,70 slahv 29:06,1, 3. Henrieta KOZLÍKOVÁ,71 VSŽKE 29:42,1, 4. Ingrid MILISTENFEROVÁ,71 VSŽKE 31:08,3; 10 km ženy (Bratislava, 13. 7.): 1. Dana Vavřačová,54 liazj 50:07, 2. Jana Zárubová,59 tjaph 52:24, 3. Jana JERGOVÁ,63 SPF BB 54:05, 7. Daniela KISSOVÁ,66 VSŽKE 58:44, 8. Viera MACHOVÁ,67 POSTT 1:00:49.

 

 

Majstrovstvá ČSSR – 1987

 

    5000 m 15-roční mladší dorastenci (Praha, 11. 7.): 1. Juraj ČERNÝ,72 MLABM 24:55,9, 2. Michal JERÁ-NEK,72 SPFBB 25:03,8, 3. Radim Škaloud,72 škopň 25:26,9, 4. Marcel FÁBER,72 SPFBB 25:54,3, 5. Martin MARUŠKA,72 SPFBB 26:17,8, 6. Patrik MACEK,72 SPFBB 26:45,7; 5000 m 16-roční ml. dorastenci (Praha, 11. 7.): 1. Rudolf Cogan,71 liazj 22:03,3, 2. Marcel HOTOVČÍN,71 VŠTKE 24:23,9, 3. Dušan GENOV,71 DRHLO 25:15,2, 6. Slavomír VEREŠPEJ,71 VŠTKE 26:18,5;

10 000 m st. dorastenci (Praha, 12. 7.): 1. Róbert VALÍČEK,69 ZŤSMT 48:29,5, 2. Peter KENDERESSY,70 SPFBB 48:51,2, 3. Miroslav STANO,69 SPF BB 49:20,9, 4. Rudolf KOZÁK,69 VŠTKE 50:37,8, 5. Marcel DUDRA,70 VŠTKE 50:59,4, 6. Roman BEN-ČÍK,70 SPFBB 52:12,4;

10 000 m juniori (Třinec, 19. 7.): 1. Peter TICHÝ,69 ZVLKM 45:39,6, 2. Miroslav BOŠKO,68 SPFBB 45:39,6, 3. Rudolf Cogan,71 liazj 47:23,0, 5. Július REMENÁR,68 ASVŠD 48:18,0, 6. Peter KENDERESSY,70 SPFBB 48:20,0;

5000 m hala muži (Jablonec nad Nisou, 7. 2.): 1. Jozef PRIBILINEC, 60 ASVŠD 19:06,93, 2. Roman Mrázek,62 ASVŠD 19:09,18, 3. Ivo Piták,58 liazj 19:15,65, 4. Pavol BLAŽEK, 58 ASVŠD 20:02,91, 5. Igor KOLLÁR,65 ASVŠD 20:05,34, 6. Ján ZÁHONČÍK,65 ASVŠD 20:05,35, 7. Štefan MALÍK,66 UKBLA 20:26,00, 10. Ľuboš MACKANIČ,60 ZŤSDU 20:49,64;

20 km muži (Třinec, 15. 8.): 1.Roman MRÁZEK,62 ASVŠD 1:21:27, 2.Pavol BLAŽEK,58 ASVŠD 1:21:36, 3.Pavol SZIKORA,52 ASVŠD 1:23:20, 4. Igor KOLLÁR,65 ASVŠD 1:24:13, 5. Ján ZÁHONČÍK,65 ASVŠD 1:25:40, 7. Štefan MALÍK,66 UKBLA 1:27:08, 8. Ivan LIHOTSKÝ,66 UKBLA 1:27:34, 9. Jozef HUDÁK,62 ASVŠD 1:28:09, 10. Roman PAROLEK,65 ASVŠD 1:29:06; 50 km muži (Praha–Poděbrady, 11. 10.): 1. Jozef HUDÁK,62 ASVŠD 4:01: 00, 2.Jaroslav Makovec,60 liazj 4:03:34, 3. Hubert Sonnek,62 spčph 4:07:12, 4.Ľuboš MACKANIČ,60 ZŤSDU 4:13:50, 5. Štefan MALÍK,66 UKBLA 4:40:25, 6. Július REMENÁR,68 ASVŠD 4:40:45, 8. Pavol DREVE-ŇÁK,65 INTER 4:45:00;

5000 m 15-ročné ml. dorastenky (Praha, 11. 7.): 1. Marcela Jankechová,72 lokčl 29:58,3, 2. Zuzana SZUSTEROVÁ,72 VSŽKE 30:38,7, 3. Alena Malejovská,72 lokčl 31:51,2, 4. Zuzana DRA-BANTOVÁ,72 VSŽKE 32:02,9;

5000 m 16-ročné ml. dorastenky (11. 7.): 1. Ingrid MILISTENFEROVÁ,71 VSŽKE 28:24,6, 2. Henrieta KOZLÍKOVÁ,71 VSŽKE 28:29,3;

5000 m st. dorastenky (Praha, 11. 7.): 1. Ivana BROZMANOVÁ,69 ZŤSMT 27:46,6, 2. Andrea VOLOŠINOVÁ,70 VSŽKE 29:05,3, 3. Hana Lukšíčková, 70 slahv 29:51,5, 4. Margita ŠLACHTOVSKÁ,70 JEDKK 30:27,9, 5. Andrea ŠEBESTOVÁ,70 ZŤSMT 31: 20,2;

3000 m hala ženy (Jablonec nad Nisou, 7. 2.): 1. Dana Vavřačová,54 liazj 13:11,25, 2. Zuzana Holveko-vá,65 liazj 14:25,37, 3. Jana JERGOVÁ,63 SPFBB 14:52,62;

10 km ženy (Třinec, 16. 8.): 1. Dana Vavřačová, 54 liazj 45:09, 2. Zuzana Holveková,65 liazj 50:27, 3. Jana JERGOVÁ,63 SPFBB 50:34, 5. Viera MACHOVÁ, 67 POSTT 53:10, 7. Ivana BROZMANOVÁ,69 ZŤSMT 56:59, 9. Andrea ŠEBESTOVÁ,70 ZŤSMT 59:55.

 

 

Majstrovstvá ČSSR – 1988

 

5000 m hala ml. dorastenci (Ostrava, 13. 2.): 1. Michal JERÁNEK,72 SPFBB 22:53,1, 2.Martin MARUŠKA, 72 SPFBB 23:30,5, 3. Radomír Škaloud,72 dynpň 23:35,7, 4. Ján ČUPA,72 SPFBB 24:13,0, 5. Attila ŠIROK-MAN,72 VŠTKE 24:33,2, 6. Ladislav LIBA,73 VŠTKE 24:34,0;

5000 m 15-roční ml. dorastenci (Praha, 23. 7.): 1. Marián Fáber,73 SPFBB 25:07,1, 2. Jiří Veselý,73 spčph 25:17,6, 3. Jozef BELANEC,73 ZVLKM 25: 33,9, 4. Marián BADINSKÝ,73 ISKPA 26:15,2, 5. Milan MATIS,73 VSŽKE 26:23,0;

5000 m 16-roční ml. dorastenci (Praha, 23. 7.): 1. Michal JERÁNEK,72 SPFBB 22:50,1, 2. Radomír Škaloud,72 dynpň 23:26,5, 3. Martin MARUŠKA,72 SPFBB 23:57,2, 4. Marcel FÁBER,72 SPFBB 24:32,3, 5. Kazimír VERKIN,72 SPFBB 24:45,3, 6. Attila ŠIROKMAN,72 VŠTKE 25:18,4; 5000 m hala st. dorastenci (Jablonec nad Nisou, 13. 2.): 1. Rudolf Cogan,71 liazj 22:15,42, 2. Roman BENČÍK,70 SPFBB 23:03,51, 3. Marcel HOTOVČÍN,71 VŠTKE 23:10,96, 4. Dušan GENOV,71 DRHLO 23:59,81;

10 000 m st. dorastenci (Praha, 23. 7.): 1. Petr Gábriš,70 SPFBB 46:30,6, 2. Peter KENDERESSY,70 SPFBB 46:52,0, 3. Marcel DUDRA,70 VŠTKE 47:32,5, 5. Dušan KOVALIČ,70 PARBJ 50:11,0;

10 000 m juniori (Banská Bystrica, 2. 7.): 1. Karol REPASKÝ,69 VŠTKE 43: 20,2, 2. Róbert VALÍČEK,69 SPFBB 45:10,6, 3. Peter KENDERESSY,70 SPFBB 45:42,0, 4. Marcel HOTOV-ČÍN,71 VŠTKE 46:07,0, 5. Michal JERÁNEK,72 SPFBB 46:41,0, 6.Marcel DUDRA,70 VŠTKE 46:57,0;

5000 m hala muži (Jablonec nad Nisou, 20. 2.): 1. Jozef PRIBILINEC,60 ASVŠD 18:37,54, 2. Roman Mrázek,62 ASVŠD 18:42,55, 3. Pavol BLAŽEK,58 ASVŠD 19:00,64, 4. Igor KOLLÁR,65 ASVŠD 19:17,48, 5. Ján ZÁ-HONČÍK,65 ASVŠD 19:24,36, 10. Roman Bílek,67 ASVŠD 20:56,22; 20 km muži (Praha, 17. 7.): 1. Jozef PRIBILINEC,60 ASVŠD 1:21:34, 2. Roman Mrázek,62 ASVŠD 1:21:40, 3. Pavol BLAŽEK,58 ASVŠD 1:23: 41, 4. Štefan MALÍK,66 UKBLA 1:25:40, 5. Pavol SZIKORA,52 ASVŠD 1:27:35, 6. Roman Bílek,67 ASVŠD 1:28:09, 8.Jaroslav Makovec,60 ASVŠD 1:31:14, 10. Miroslav BOŠKO,68 ASVŠD 1:38:23;

50 km muži (Praha–Poděbrady, 5. 6.): 1. Pavol SZIKORA,52 ASVŠD 3:46:52, 2. Pavol BLAŽEK,58 ASVŠD 3:49:32, 3. Jaroslav Makovec,60 ASVŠD 3:59:13, 5. Roman Mrázek,62 ASVŠD 4:09:29, 8.Igor KOLLÁR,65 ASVŠD 4:13:36, 10. Roman Bílek,67 ASVŠD 4:17:16;

3000 m hala ml. dorastenky (Ostrava, 13. 2.): 1. Pavla Stehlíková,73 lokčl 16:15,5, 2. Martina KIŠŠOVÁ,73 DRHLO 16:37,2, 3. Kamila Holpuchová,73 lokdč 16:37,3, 4. Zuzana HORŇÁKOVÁ,72 SPFBB 16:57,5;

5000 m 15-ročné ml. dorastenky (Praha, 23. 7.): 1. Kamila Holpuchová, 73 lokdč 27:41,5, 2. Pavla Stehlíková,73 lokčl 28:59,0, 3. Martina KIŠŠOVÁ,73 DRHLO 29:46,0;

5000 m 16-ročné ml. dorastenky (Praha, 23. 7.): 1. Blanka Navrátilová,72 slabr 29:01,5, 2. Marcela Jankechová,72 lokčl 29:23,6, 3. Mária BUBELÍNYOVÁ,72 SPFBB 30:05,4, 4. Zuzana SUSZTEROVÁ,72 VSŽKE 30:43,6, 5. Zuzana HORŇÁKOVÁ,72 SPFBB 32:07,3, 6. Viera OREČNÁ,72 SLÁPO 33:21,9;

3000 m hala st. dorastenky (Jablonec nad Nisou, 13. 2.): 1. Hana Lukšíčková,70 všpha 14:40,10, 2. Ľubomíra BOBOKOVÁ,71 SPFBB 15:34,62, 3. Henrieta KOZLÍKOVÁ,71 VSŽKE 15:48,56, 4. Ingrid MILISTENFEROVÁ,71 VSŽKE 16:37,78, 5.Bibána DOLNÁKOVÁ,71 DRHLO 17:32,96; 5000 m st. dorastenky (Praha, 23. 7.): 1. Hana Lukšíčková,70 všpha 26:53,0, 2. Ľubomíra BOBOKOVÁ,71 SPFBB 28:04,4, 3. Henrieta KOZLÍKOVÁ,71 VSŽKE 28:18,3, 4. Bibiána DOLNÁKOVÁ,71 DRHLO 28:42,9, 5. Ingrid MILISTENFEROVÁ,71 VSŽKE 29:32,6;

5000 m juniorky (Banská Bystrica, 2. 7.): 1. Ivana BROZMANOVÁ,69 SPFBB 23:57,8, 2. Hana Lukšíčková,70 všpha 24:06,8, 3. Henrieta KOZLÍKOVÁ,71 VSŽKE 25:59,0, 4. Ľubomíra BOBOKOVÁ,71 SPFBB 27:02,2, 5. Bibiána DOLNÁKOVÁ,71 DRHLO 27:11,0, 6. Martina KIŠŠOVÁ,73 DRHLO 27:24,0;

3000 m hala ženy (Jablonec nad Nisou, 20. 2.): 1. Dana Semelová,66 spkph 14:10,24, 2. Jana Zárubová,59 rhpha 14:10,34, 3. Viera TOPOREKOVÁ,67 SLÁTT 14:20,58, 5. Jana JERGOVÁ,63 SPFBB 14:36,82, 6. Ivana BROZMANOVÁ,69 SPFBB 14:55,88;

10 km ženy (Praha, 17. 7.): 1. Jana Zárubová,59 rhpha 48:57, 2. Ivana BROZMANOVÁ,69 SPFBB 49: 51, 3. Viera TOPOREKOVÁ,67 SLÁTT 50:17, 4. Jana JERGOVÁ,63 SPFBB 51:11, 5. Zuzana ZEMKOVÁ,67 ZŤSMT 52:20.

 

Majstrovstvá ČSSR – 1989

 

  5000 m hala ml. dorastenci (Ostrava, 11. 2.): 1. Jiří Veselý,73 spčph 23:52,8, 2. Jakub Záluský,73 dynpň 23: 56,1, 3. Ladislav LIBA,73 VŠTKE 24:13,7, 4. Marián FÁBER,73 SPFBB 24:39,5, 5. Róbert KLIMKO,73 KRUPI 25:03,0;

5000 m 15-roční ml. dorastenci (Ostrava, 8. 7.): 1. Peter VIŠŇÁK,74 ZVLKM 24:32,3, 2. Jozef ŠIMONČIČ,74 DRHLO 24:56,6, 3. Karol PALÁŠTHY,74 SPFBB 25:28,3, 4. Martin KONDYS,74 SPF BB 25:44,8, 5. Dušan GOLIÁŠ,74 VŠTKE 25:48,4;

5000 m 16-roční ml. dorastenci (Ostrava, 8. 7.): 1. Marián FÁBER,73 SPFBB 23:12,1, 2. Jakub Záluský,73 dynpň 23:14,0, 3. Peter ČTVRTNÍČEK,73 SPFBB 23: 14,8, 4. Ladislav LIBA,73 VŠTKE 23:30,9, 5. Marián BADINSKÝ,73 ISKPA 23:46,7, 6. Jozef BELANEC,73 ZVLKM 23:53,1;

5000 m hala st. dorastenci (Jablonec nad Nisou, 11. 2.): 1. Tomáš Kratochvíl,71 rhpha 22: 06,04, 2. Marcel HOTOVČÍN,71 VŠTKE 22:21,11, 3. Dušan GENOV,71 DRHLO 22:38,61, 5. Juraj ČERNÝ, 72 SPFBB 23:08,17, 6. Maroš MAJDIŠ,71 SPFBB 23:50,08;

10 000 m st. dorastenci (Ostrava, 8. 7.): 1. Tomáš Kratochvíl,71 rhpha 45:32,4, 2. Michal JERÁNEK,72 SPFBB 46:01,2, 3. Juraj ČERNÝ,72 46:21,5, 5. Martin MARUŠKA,72 SPFBB 48:00,4, 6. Kazimír VERKIN,72 48:25,7;

10 000 m juniori (Praha, 15. 7.): 1. Petr Gábriš,70 SPFBB 42:49,6, 2. Tomáš Kratochvíl,71 rhpha 43:48,1, 3. Peter KENDERESSY,70 ZŤSMT 44: 16,8, 4. Marcel DUDRA,70 VŠTKE 45:15,9, 5. Martin MARUŠKA,72 SPFBB 45:47,9, 6. Michal JERÁNEK, 72 SPFBB 45:54,2;

5000 m hala muži (Jablonec nad Nisou, 4. 2.): 1. Roman Mrázek,62 ASVŠD 18:52,83, 2. Pavol BLAŽEK,58 ASVŠD 18:56,36, 3. Hubert Sonnek,62 spčph 19:19,22, 4. Igor KOLLÁR,65 ASVŠD 19: 30,47, 5. Jozef HUDÁK,62 ASVŠD 19:59,96, 6. Miroslav BOŠKO,68 ASVŠD 20:08,55, 8. Roman Bílek,67 ASVŠD 20:34,96;

20 km muži (Banská Bystrica, 22. 7.): 1. Ján ZÁHONĆÍK,65 ASVŠD 1:23:39, 2. Pavol BLAŽEK,58 ASVŠD 1:24:39, 3. Roman Mrázek,62 ASVŠD 1:25:15, 4. Igor KOLLÁR,65 ASVŠD 1:26:34, 7. Karol REPASKÝ,69 ASVŠD 1:30:19, 8. Pavol DREVEŇÁK,65 INTER 1:32:03, 9. Róbert VALÍČEK,69 ASVŠD 1:32:30, 10. Peter TICHÝ,69 ASVŠD 1:33:07;

50 km muži (Poděbrady, 2. 9.): 1. Hubert Sonnek,62 všpha 3:59:58, 2. Jaroslav Makovec,60 ASVŠD 4:06:21, 3. Pavol BLAŽEK,58 ASVŠD 4:10:17, 4. Roman Bí-lek,67 ASVŠD 4:11:13, 5. Peter TICHÝ,69 ASVŠD 4:14:22, 8. Štefan MALÍK,66 UKBLA 4:22:08;

3000 m hala ml. dorastenky (Ostrava, 11. 2.): 1. Jana MOJŽIŠOVÁ,74 SPFBB 16:06,7, 2. Ľubomíra ŠTEPKOVÁ,74 SPFBB 16:15,4, 3. Renata Sládečková,74 lokdč 16:19,6;

5000 m 15-ročné ml. dorastenky (Ostrava, 8. 7.): 1. Renata Sládečková,74 lokdč 27:18,5, 2. Erika TÓTHOVÁ,74 STANR 27:52,0, 3. Ľubomíra ŠTEPKOVÁ,74 28:26,6, 5. Lenka IVOLKOVÁ,74 ELSNZ 29:00,4;

5000 m 16-ročné ml. dorastenky (Ostrava, 8. 7.): 1. Kamila Holpuchová,73 lokdč 24:51,2, 2. Pavla Stehlíková,73 liazj 28:24,7, 3. Jana Švarná,73 liazj 34:39,3;

3000 m hala st. dorastenky (Jablonec nad Nisou, 11. 2.): 1. Mária BUBELÍNYOVÁ,72 SPFBB 15:13,87, 2. Henrieta KOZLÍKOVÁ,71 VSŽKE 15:35,91, 3. Miroslava Jankechová,72 liazj 15:56,25; 5000 m st. dorastenky (Ostrava, 8. 7.): 1. Henrieta KOZLÍKOVÁ,71 VSŽKE 25:44,5, 2. Zuzana HORŇÁKOVÁ,72 SPFBB 26:59,8, 3. Blanka Navrátilová,72 všpha 27:00,7, 4. Mária BUBELÍNYOVÁ,72 SPFBB 27:27,7, 6. Tatiana BENČEKO-VÁ,72 STANR 29:20,2;

5000 m juniorky (Praha, 15. 7.): 1. Henrieta KOZLÍKOVÁ,71, VSŽKE 25:25,3, 2. Erika TÓTHOVÁ,74 STANR 26:11,8, 3. Blanka Navrátilová,72 všpha 26:16,8, 4. Mária BUBELÍNYOVÁ,72 SPFBB 26:17,2;

3000 m hala ženy (Jablonec nad Nisou, 4. 2.): 1. Dana Vavřačová,54 liazj 12:46,91, 2. Jana Zárubo-vá,59 rhpha 13:12,88, 3. Viera TOPOREKOVÁ,67 SPFBB 13:44,53; 10 km ženy (Banská Bystrica, 23. 7.): 1. Kamila Holpuchová,73 lokdč 50:25, 2. Zuzana ZEMKOVÁ,67 ZŤSMT 50:36, 3. Jana Bičianová,63 liazj 51:51, 4. Ivana BROZMANOVÁ,69 SPFBB 52:16.

 

Majstrovstvá ČSFR – 1990

 

5000 m hala ml. dorastenci (Ostrava, 17. 2.): 1. Gabriel TREFA,75 VŠTKE 24:44,1, 2. Peter BARTO,75 SPF BB 24:44,6, 3.Jozef BLÍN,75 ZVLSK 25:33,8, 4. Martin KUNÍK,75 ZŤSDU 26:52,5;

5000 m 14-roční ml. dorastenci (Dubnica nad Váhom, 14. 7.): 1. Ján JANEČEK,76 ZVLSK 25:35,3, 2. Slavomír KOKINČÁK,76 VŠTKE 25:45,0, 3. Jan Valenta,76 olybr 27:13,7;

5000 m 15-roční ml. dorastenci (Dubnica nad Váhom, 14. 7.): 1. František Hippmann,75 lokčl 24:09,4, 2. Erik KALINA,75 SPFBB 24:14,6, 3. Peter BARTO,75 SPFBB 24:52,4, 4. Martin KUNÍK,75 ZŤSDU 25:02,3, 5. Marek VÍTKOVIČ,75 ŠDRUŽ 25:12,6, 6. Gabriel TREFA, 75 VSŽKE 25:46,1;

5000 m hala st. dorastenci (Jablonec nad Nisou, 17. 2.): 1. Jakub Záluský,73 dynpň 23: 23,10, 2. Milan MATIS,73 VSŽKE 23:33,80, 3. Peter ČTVRTNÍČEK,73 SPFBB 23:54,82, 4. Marián BADIN-SKÝ,73 ISKPA 24:00,41, 6. Jozef BELANEC,73 ZVLKM 24:47,10;

10 000 m st. dorastenci (Banská Bystrica, 14. 7.): 1. Peter ČTVRTNÍČEK,73 SPFBB 45:47,0, 2. Marián FÁBER,73 SPFBB 46:32,8, 3.Jakub Záluský, 73 dynpň 47:20,6, 4. Ján OBŠITOŠ,73 LOKRU 47:43,8, 5. Róbert Klimko,73 KRUPI 48:28,8, 6. Martin JA-NEK,73 KRUPI 48:30,6;

5000 m hala juniori (Praha, 17. 2.): 1. Rudolf Cogan,71 všpha 20:01,38, 2. Tomáš Kratochvíl,71 rhpha 21:00,21, 3. Kazimír VERKIN,72 SPFBB 21:39,42;

10 000 m juniori (Banská Bystrica, 14. 7.): 1. Martin MARUŠKA,72 SPFBB 43:10,2, 2. Tomáš Kratochvíl,71 olyph 43:40,0, 3. Juraj ČERNÝ,72 SPFBB 45:12,2, 4. Dušan GENOV,71 DRHLO 45:46,0, 5. Kazimír VERKIN,72 SPFBB 45:49,0;

5000 m hala muži (Praha, 17. 2.): 1. Pavol BLAŽEK,58 ASVŠD 18:46,16, 2. Ján ZÁHONČÍK,65 ASVŠD 18:47,61, 3. Hubert Sonnek,62 všpha 19:29,80, 4. Karol REPASKÝ,69 ASVŠD 19:52,45, 9.Marcel DUDRA,70 ASVŠD 20:45, 01;

20 km muži (Praha, 22. 7.): 1. Pavol BLAŽEK,58 ASVŠD 1:22:51, 2. Roman Mrázek,62 ASVŠD 1:24:09, 3. Igor KOLLÁR,65 ASVŠD 1:26:07, 5. Pavol SZIKORA,52 ASVŠD 1:27:35, 6.Jaroslav Makovec,60 ASVŠD 1:28:06, 8. Peter TICHÝ,69 POSTV 1:28:58, 9. Štefan MALÍK,66 UKBLA 1:29:23, 10.Petr Gábriš,70 ASVŠD 1:29:27;

50 km muži (Poděbrady, 16. 6.): 1. Pavol SZIKORA,52 ASVŠD 3:55:04, 2. Štefan MALÍK,66 UK BLA 3:59:10, 3. Jozef HUDÁK,62 ASVŠD 4:03:45, 6. Ladislav VITÉZ,54 VSŽKE 4:28:03, 8. Miroslav BOŠ-KO,68 ASVŠD 4:34:50;

3000 m hala ml. dorastenky (Ostrava, 17. 2.): 1. Jana GENOVOVÁ,75 DRHLO 15: 48,0, 2. Mária MARCZELLOVÁ,75 DACDS 16:03,5, 3. Miroslava FEKIAČOVÁ,75 SPFBB 16:07,7, 4. Anna BRNOVÁ,75 ZŤSMT 16:17,2, 6. Viera LOŠKÁROVÁ,76 VSŽKE 17:07,6;

3000 m 14-ročné ml. dorastenky (Čáslav, 14. 7.): 1. Viera LOŠKÁROVÁ,76 VSŽKE 15:28,5, 2. Mária KUSÁ,76 DRHLO 15:48,4, 3. Gabriela CHATERNUCHOVÁ,76 STANR 15:57,2;

3000 m 15-ročné ml. dorastenky (Čáslav, 14. 7.): 1. Jana GENO-VOVÁ,75 DRHLO 15:06,2, 2. Miroslava FEKIAČOVÁ,75 SPFBB 15:24,4, 3. Mária MARCZELLOVÁ,75 DACDS 15:26,0, 4. Anna BRNOVÁ,75 15:36,6, 6. Iveta SZABOVÁ,75 VSŽKE 16:27,7;

3000 m hala st. dorastenky (Jablonec nad Nisou, 17. 2.): 1. Renata Sládečková,74 lokdč 15:57,11, 2. Hedvika Češková,74 všpha 16:01,43, 3. Erika TÓTHOVÁ,74 STANR 16:46,10, 4. Lenka IVOLKOVÁ,74 ELSNZ 16:56,93;

5000 m st. dorastenky (Banská Bystrica, 14. 7.): 1. Kamila Holpuchová,73 všpha 23:53,4, 2. Hedvika Češková,74 všpha 26:09,4, 3. Renata Sládečková,74 lokdč 26:10,2, 5. Jana MOJŽIŠOVÁ,74 SPFBB 27:21,2;

3000 m hala juniorky (Praha, 17. 2.): 1. Henrieta KOZLÍKOVÁ,71 VSŽKE 14:32,96, 2. Ingrid MILISTENFEROVÁ,71 VSŽ KE 16:27,18;

5000 m juniorky (Banská Bystrica, 14. 7.): 1. Henrieta KOZLÍKOVÁ,71 VSŽKE 24:18,1, 2. Tatiana MOLNÁROVÁ,72 STANR 28:30,0, 3. Bibiána DOLNÁKOVÁ,71 DRHLO 29:26,8;

3000 m hala ženy (Praha, 17. 2.): 1. Zuzana ZEMKOVÁ,67 ZŤSMT 12:54,33, 2. Jana Zárubová,59 rhpha 13:03,34, 3. Dana Vavřačová,54 liazj 13:07,40, 6. Ivana BROZMANOVÁ,69 SPFBB 14:04,99, 7. Henrieta KOZLÍKOVÁ,71 VSŽKE 14:32,96, 9. Ingrid MILISTENFEROVÁ,71 VSŽKE 16:27,18; 10 km ženy (Praha, 22. 7.): 1. Zuzana ZEMKOVÁ,67 ZŤSMT 47:52, 2. Ivana BROZMANOVÁ,69 SPFBB 48:22, 3. Jana Zárubová,59 olyph 48:56, 5. Henrieta KOZLÍKOVÁ,71 VSŽKE 51:47.

 

                                                                                                 Majstrovstvá ČSFR – 1991

 

5000 m hala dorastenci (Ostrava, 16. 2.): 1. Karol PALÁŠTHY,74 SPFBB 22:44,5, 2. František Hippmann, 75 lokčl 22:44,6, 3. Dušan TECÁK,75 VŠTKE 22:54,5, 4. Gabriel TREFA,75 VŠTKE 23:08,6, 5. Peter KOR-ČOK,74 KRUPI 23:13,6, 6. Peter BARTO,75 SPFBB 23:46,4;

5000 m dorastenci (Třinec, 13. 7.): 1. Martin KONDYS,74 JUČBB 22:59,3, 2.Karol PALÁŠTHY,74 SPFBB 23:03,3, 3.Gabriel TREFA,75 ŠTAKE 23:06,1, 4. Peter KORČOK,74 SPFBB 23:08,5, 5. Peter BARTO,75 SPFBB 23:35,9, 6. Jozef TECÁK,74 vítko 24:14,3;

5000 m hala juniori (Jablonec nad Nisou, 16. 2.): 1. Kazimír VERKIN,72 SPFBB 21:53,54, 2.Radomír Ška-loud,72 škopň 22:11,14, 3. Jakub Záluský,73 dynpň 22:44,10, 6. Róbert KLIMKO,73 KRUPI 23:45,22;

10 000 m juniori (Třinec, 13. 7.): 1. Jakub Záluský,73 dynpň 46:02,6, 2. Peter ČTVRTNÍČEK,73 SPFBB 47:15,2, 3. Kazimír VERKIN,72 SPFBB 47:38,7, 5. Marián BADINSKÝ,73 ISKPA 49:40,9; 5000 m hala muži (Praha, 23. 2.): 1. Roman Mrázek,62 ASVŠD 18:37,43, 2. Igor KOLLÁR,65 ASVŠD 18:50,82, 3. Rudolf Cogan,71 všpha 19:07,12, 4. Miroslav BOŠKO,68 VŠTKE 19:27,95, 7. Karol REPASKÝ,69 VŠTKE 19:42,49, 8. Martin MARUŠKA,72 SPFBB 20:36,50;

20 km muži (Ostrava 6. 7.) – kratšia trať (19,157 km): 1. Pavol BLAŽEK, 58 ASVŠD 1:19:43, 2. Roman Mrázek,62 ASVŠD 1:20:11, 3. Igor KOLLÁR,65 ASVŠD 1:20:33, 6. Petr Gáb-riš,70 ASVŠD 1:22:40, 7. Štefan MALÍK,66 ASVŠD 1:23:02, 9. Miroslav BOŠKO,68 STUKE 1:23:25, 10. Peter TICHÝ,69 STUKE 1:23:38;

50 km muži (Dudince, 7. 4.): 1. Pavol SZIKORA,52 ASVŠD 3:49:27, 2. Jaroslav Makovec,60 všpha 3:59:29, 3.Štefan MALÍK,66 ASVŠD 4:05:44, 4.Miroslav BOŠKO,68 VŠTKE 4:07:24, 7. Július REMENÁR,68 SPFBB 4:22:22, 8. Marcel DUDRA,70 ASVŠD 4:25:55;

50 km družstvá: 1. ASVŠD (SZIKORA, Š. MALÍK, DUDRA) 10 b., 2. všpha (Makovec, Sonnek, Simon) 14 b., 3. VŠTKE (BOŠKO, TICHÝ, REPASKÝ) 20 b.;

3000 m hala dorastenky (Ostrava, 16. 2.): 1. Viera LOŠKÁROVÁ,76 VSŽKE 15: 16,4, 2. Miroslava FEKIAČOVÁ,75 SPFBB 15:27,1, 3. Mária MARCZELLOVÁ,75 DACDS 15:29,5, 4. Jana GENOVOVÁ,75 DRHLO 15:45,0, 5. Anna BRNOVÁ,75 ZŤSMT 15:59,8, 6. Iveta SZABOVÁ, 75 VSŽKE 16 :33,7;

5000 m dorastenky (Třinec, 13. 7.): 1. Renata Sládečková,74 uskph 24:32,1, 2. Jana GENOVOVÁ,75 DRHLO 25:11,4, 3. Anna BRNOVÁ,75 ZŤSMT 26:03,4, 4. Mária MARCZELLOVÁ,75 DACDS 27:08,9, 5. Miroslava FEKIAČOVÁ,75 SPFBB 27:10,2, 6. Iveta SZABOVÁ,75 ŠTAKE 27:10,2;

3000 m hala juniorky (Jablonec nad Nisou, 16. 2.): 1. Tatiana BENČEKOVÁ,72 ACSNR 16:34,6, 2.Tatiana MOLNÁROVÁ,72 UK BLA 16:52,8;

5000 m juniorky (Třinec, 13. 7.): 1. Tatiana BENČEKOVÁ,72 ACSNR 27:53,8, 2. Blanka Na-vrátilová,72 olybr 28:08,3, 3. Tatiana MOLNÁROVÁ,72 UKBLA 28:22,7;

3000 m hala ženy (Praha, 23. 2.): 1. Kamila Holpuchová,73 všpha 12:57,4, 2.Zuzana ZEMKOVÁ,67 ZŤSMT 13:05,7, 3.Ivana BROZMANOVÁ, 69 SPFBB 13:14,6, 5. Henrieta KOZLÍKOVÁ,71 VŠTKE 13:59,2, 6. Mária MARCZELLOVÁ,75 DACDS 15: 21,7;

10 km ženy (Ostrava, 6. 7.), kratšia trať (9,57 km): 1. Ivana BROZMANOVÁ, 69 SPFBB 44:25, 2.Zu-zana ZEMKOVÁ,67 ZŤSMT 45:17, 3. Kamila Holpuchová,73 uskph 47:05, 4. Henrieta KOZLÍKOVÁ,71 VSŽ KE 48:01, 6. Mária KOVÁČOVÁ,67 VSŽKE 54:33, 7. Miroslava FEKIAČOVÁ,75 SPFBB 56:40, 9. Denisa PECNÍKOVÁ,75 SPFBB 59:26.

 

Majstrovstvá ČSFR – 1992

 

   5000 m hala dorastenci (Ostrava, 22. 2.): 1. Peter BARTO,75 SLÁBB 22:03,1, 2. Peter RUSKO,76 SLÁBB 22:28,6, 3. Erik KALINA,75 JUČBB 22:56,9, 4. Dušan ŽAMBOKRÉTHY,75 DRHLO 23:22,6, 5. Marek JA-NEK,77 KRUPI 23:41,1, 6. Marián JUHÁS,76 STUKE 24:03,7;

5000 m dorastenci (Košice, 11. 7.): 1. Gabriel TREFA,75 OŠGKE 21:29,70, 2. Peter BARTO,75 SLÁBB 22:00,66, 3. Erik KALINA,75 JUČBB 22:12,48, 4. Peter RUSKO,76 SLÁBB 22:19,22, 5.Marek JANEK,77 KRUPI 22:46,17;

5000 m hala juniori (Jablonec nad Nisou, 23. 2.): 1.Jakub Záluský,73 dynpň 21:57,00, 2.Róbert KLIMKO,73 KRUPI 22:49,03, 3.Peter KORČOK, 74 KRUPI 22:52,60, 4. Jozef TECÁK,74 vítko 23:50,70, 5. Jozef ŠIMONČIČ,74 DRHLO 24:42,90;

10 000 m juniori (Košice, 11. 7.): 1. Peter ČTVRTNÍČEK,73 SLÁBB 47:01,12, 2. Jakub Záluský,73 dynpň 47:35,54, 3. Róbert KLIMKO,73 KRUPI 47:48,93, 4. Martin KONDYS,74 JUČBB 47:57,83, 5. Ján OBŠITOŠ,73 STUKE 48:55,94;

5000 m hala muži (Praha, 15. 2.): 1. Miroslav BOŠKO,68 STUKE 18:45,5, 2. Karol REPASKÝ,69 STUKE 18:45,5, 3. Igor KOLLÁR,65 ASVŠD 18:50,1, 5. Pavol BLAŽEK,58 ASVŠD 19:07,4, 6. Ján ZÁHON-ČÍK,65 ASVŠD 19:09,4, 7. Róbert VALÍČEK,69 ASVŠD 19:40,9, 8. Martin MARUŠKA, 72 ASVŠD 20:32,6;

20 km muži (Košice, 13. 6.): 1. Igor KOLLÁR,65 ASVŠD 1:21:05, 2. Ján ZÁHONČÍK,65 ASVŠD 1:21:41, 3. Pavol BLAŽEK,58 ASVŠD 1:23:28, 4. Petr Gábriš,70 ASVŠD 1:23:37, 7. Miroslav BOŠKO,68 STUKE 1:26: 05, 10. Peter TICHÝ,69 STUKE 1:28:47;

50 km muži (Poděbrady, 26. 9.): 1. Štefan MALÍK,66 UKBLA 4:06 :25, 2. Jaroslav Makovec,60 uskph 4:12:51, 3. Hubert Sonnek,62 uskph 4:16:19, 4. Peter MALÍK,69 LOKŠU 4: 25:36, 6. Roman BENČÍK,69 SLÁBB 4:45:02,

3000 m hala dorastenky (Ostrava, 22. 2.): 1. Jana GENOVO-VÁ,75 DRHLO 14:16,5, 2.Viera LOŠKÁROVÁ,76 OŠGKE 14:27,8, 3. Anna BRNOVÁ, 75 ZTSMT 14:52,9, 4. Miroslava FEKIAČOVÁ,75 SLÁBB 15:32,1, 5. Iveta SZABOVÁ,75 OŠGKE 15:41,1, 6. Mária MARCZEL-LOVÁ,75 DACDS 15:52,8;

3000 m dorastenky (Košice, 12. 7.): 1.Viera LOŠKÁROVÁ,76 OŠGKE 14:01,52, 2. Jana GENOVOVÁ,75 DRHLO 14:39,52, 3. Jana OBŠITOŠOVÁ,77 OŠGKE 14:53,79, 4. Miroslava FEKIA-ČOVÁ,75 SLÁBB 15:24,44, 5. Anna BRNOVÁ,75 ZTSMT 15:40,32, 6. Denisa PECNÍKOVÁ,75 SLÁBB 15: 58,64;

5000 m hala juniorky (Jablonec nad Nisou, 23. 2.): 1. Kamila Holpuchová,73 uskph 14:48,02, 2. Renata Sládečková,74 uskph 15:02,78, 3. Jana OBŠITOŠOVÁ,77 OŠGKE 16:02,94, 4. Silvia KRIŽANOVÁ,74 DRHLO 17:33,68;

5000 m juniorky (Košice, 12. 7.): 1.Iveta SZABOVÁ,75 OŠGKE 27:01,90, 2.Lenka IVOL-KOVÁ,74 ACENZ 27:30,70, 3.Jana Slesinská,75 lokdč 27:41,10, 4.Silvia KRIŽANOVÁ,74 DRHLO 30:46,21;

5000 m hala ženy (Praha, 15. 2.): 1. Kamila Holpuchová,73 uskph 12:57,4, 2.Ivana BROZMANOVÁ,69 STU KE 13:06,7, 3. Renata Sládečková,74 uskph 13:44,2, 4. Henrieta KOZLÍKOVÁ,71 STUKE 13:59,5;

10 km ženy (Košice, 13. 6.): 1. Zuzana ZEMKOVÁ,67 ZTSMT 46:20, 2. Kamila Holpuchová,73 uskph 47:08, 3.Henrie-ta KOZLÍKOVÁ,71 STUKE 48:36.

 

Použitá literatúra: Ladislav Moc a kol.: Sto let sportovní chůze v Československu (1988), čs. a slovenské atletické ročenky (1984-92), Inbul, archív Mariána Kalabusa.

                 

                      VÝSLEDKY MAJSTROVSTIEV  SLOVENSKA V CHODZI  VO VŠETKÝCH    

                                                 KATEGÓRIACH   V ROKOCH 1982  - 2008

                                                                                                                  

  V prehľade je uvedených prvých desať chodcov v kategóriách dospelých a prvých šesť chodcov v kategóriách mládeže

 

Majstrovstvá SR – 2008

 

2 000m hala  chôdza žiaci (Bratislava 1.3.2008)  1.Tichý Peter(93) SLKNM 9:38,77; 2.Daňo Jozef(94) ZTSDU 9:57,82; 3.Semko Tomáš(93) SKCMI 10:40,29;  4.Kuklica  Maroš(93)  UMBBB  11:13,38;  5.Tokoly  Mário(94)  AKSNV  11:21,42; 6.Rusnák  Michal(96)  AKJK 12:28,89;  7.Tokovics  Richard(94)  OLYGA  13:05,72;  8.Hrdlík Denis(95) ACNZA 16:17,54;  

2 000m chôdza žiačky  1.Strmeňová  Katarína(93)  UMBBB  10:36,73;  2.Leütterová  Daniela(93)  JUNPO  11:02,25; 3.Filípková Monika(97) BSJUR 12:10,33; 4.Vlková Zuzana(96) BSJUR 12:21,37; 5.Celláryová Eva(93)  JUCBM  12:44,81;  6.Bartošová  Petra(94)  AKOSG  12:53,86;  7.Kováčová  Martina(94) SVAPE 13:01,44; 8.Merkovská Barbora(93) ATUKE 13:18,45; 

3000m hala dorastenci(Bratislava,16.2.2008)1.Remjar Dávid(91) SGNR 14:01,89; 2.Tichý Peter(93) SLKNM 14:39,06; 3.Fáber Marcel(92) UMBBB 14:43,04; 4.Tokoly Mário(94) AKSNV 16:36,47; 5.Bardelčík Miroslav(92) MOSTB 17:21,44;

3000m hala dorastenky 1.Privalincová  Veronika(92) SOGNR  14:59,16;  2.Strmeňová  Katarína(93)  UMBBB  15:48,98; 3.Lacinová  Marianna(92)  SOGNR  15:58,08;  4.Piliarová  Nikola(94)  UMBBB  16:03,69; 5.Tydorová  Soňa(92)  JUNPO  16:05,52;  6.Urcikánová  Dagmar(91)  SOGNR  16:15,18;  7. Gáborčíková Diana(91) AKKJK 16:28,58; 8.Koštialová  Alexandra(92) UMBBB 17:17,11; 

3 000m chôdza žiaci  Košice 13.9.2008 1.Tichý  Peter(93)  SLKNM  15:01,39;  2.Daňo  Jozef(94)  ZTSDU  15:10,74;  3.Semko  Tomáš(93) SKCMI 15:25,39; 4.Priehradný Lukáš(93) ZTSMT 18:21,50; 5.Bieleš Ján(94) SOGNR 20:27,74; 6.Krátky Dominik(94) SKCMI 20:34,30; 7.Hrdlík Denis(95) ACNZA 22:49,22;

3 000m chôdza žiačky  Košice 13.9.2008 1.Strmeňová  Katarína(93)  UMBBB  15:35,39;  2.Piliarová  Nikola(94)  UMBBB  16:26,15; 3.Leütterová Daniela(93) JUNPO 16:34,75; 4.Daňová Romana(94) ZTSDU 16:55,23; 5.Taricsová

Dominika(96)  ACNZA  17:52,43;  6.Dérerová  Dominika(96)  BSJUR  17:55,07;  7.Merkovská

Barbora(93) AKOSG 18:16,67; 8.Filípková Monika(97) BSJUR 18:37,79;  

5 000m chôdza dorastenci – B.Bystrca 25.6.2008 1.Remjar Dávid(91) SOGNR 24:07,11; 2.Fáber Marcel(92) UMBBB 25:27,72; 3.Daňo Jozef(94)  ZTSDU 25:32,83; 4.Tichý Peter(93) SLKNM 26:35,69; 5.Tišťan Martin(92) UMBBB 28:35,11; 6.Kuklica Maroš(93) UMBBB 30:03,39; 7.Bardelčík Miroslav(92) MOSTB 30:51,76;

5 000m chôdza dorastenky  B.Bystrica 25.6.2008 1.Privalincová  Veronik(92)  SOGNR  26:39,42;  2.Gáborčíková  Diana(91)OSGKE26:57,08; 3.Tydorová Soňa(92) AKOSG 27:16,18; 4.Piliarová Nikola(94) UMBBB 28:15,70; 5.Leütterová Daniela(93) JUNPO 28:45,57; 6.Urcikánová Dagmar(91) SOGNR 29:36,68; Strmeňová Katarína (93) UMBBB DQ; 

10km juniori 14.6. 2008 Borský Mikuláš 1. Hajaš Miloslav (90) UMBBB 48:30; 2. Remiar David (91) SOGNR 50:18; 3. Fáber Marcel (92) UMBBB 52:33; 4. Babej Martin (89) ZTSMT 54:45; 5. Tišťan Martin (92) UMBBB 57:57;

5km juniorky 14.6.2008 Borský Mikuláš 1. Privalincová Veronika (92) SOGNR 26:54; 2. Gáborčíková Diana (91)AKOSG 27:06; 3. Tydorová  Soňa  (92)  AJOSG  27:19;  4.  Strmeňová  Katarína  (93)  UMBBB  28:37;  5.  Golisová Janka (92) UMBBB 32:08;

50km muži  29. 03. 2008 Dudince  1. Korčok Peter (74) DUKBB 3:48:17; 2. Verkin Kazimír (72) DUKBB  3:57:17; 3. Majdán Dušan (87) DUKBB 4:03:07; Bátovský Miloš (79) DUKBB NF; Škarba Martin (84) UMBBB NF; Hudák

Jakub (87) UMBBB NF; Rízek Milan (78) ASKSK NF; Pupiš Martin (78) ACMNR NF;

20km ženy 29. 03. 2008 Dudince  1. Malíková Zuzana (83) LOKSU 1:35:29; Gáliková Mária (80) DUKBB

20km  muži 14. 06. 2008 Borský Mikuláš  1. Tóth Matej (83) DUKBB 1:26:26; 2. Kučmín Antón (84) ZTSDU 1:26:39; 3. Majdan Dušan (87)  DUKBB  1:31:50;  4.  Medera  Zdeno  (75)  ZTSDU  1:37:27;  Rizek  Milan  (78)  ASKSK  DQ; Bátovský Miloš (79) DUKBB DQ;

 

 Majstrovstvá SR – 2007

 

2000m žiaci hala (Bratislava,3.3.2007) 1.Tichý Peter,93 Slovtrial KNM 10:03,11  2.Kiko Richard,92  OŠGNT 10:10,23 , 3.Daňo Jozef 94 spkdu 10:53,82 4.Semko Tomáš,93 škcmi 11:07,60  5.Urbánek Marián 94  AK Elán pri zšsp 11:57,42  6.Kuklica Maroš   93 akubb 12:22,65 7.Cvečka Radek 94 škbm 12:26,68

2 km   žiačky   1.Privalincová Veronika  92  acsnt  9:42,14   2.Lacinová Marianna  92  ošgnt   9:56,60 3.LeütterováDaniela  93 ššpr 10:30,63  4. Piliarová Nikola  94  akubb 10:53,33  5.Strmeňová Katarína  93  akubb 10:57,83   6. Tydorová Soňa  92 ššjpr   11:05,76    

3000m dorastenci 1.Hajaš Miloslav(90) UMBBB 13:56,35; 2.Remjar Dávid(91) SOGNR 13:59,00; 3.Tvrdoň Kristián(90) SOGNR 14:13,19; 4.Lukáč Tomáš(90) SOGNR 15:04,83; 5.Kiko Richard(92) SOGNR 15:51,88; 6.Daňo Jozef(94) ZTSDU 16:28,67; 

3000m dorastenky1.Privalincová Veronik(92) ACSNR 15:09,78; 2.Lacinová Marianna(92) SOGNR 15:20,94; 3.Urcikánová Dagmar(91) SOGNR 16:43,79; 4.Leütterová Daniela(93) JUNPO 17:00,56; 5.Tydorová Soňa(92) JUNPO 17:42,93; 6.Daňová Romana(94) ZTSDU 19:15,97; 7.Nováková Denisa(92) JUNPO 19:54,26; 8.Vrančíková Beata(90) ACNZA 21:04,75;

3000m  žiaci 1.Tichý Peter(93)SLKNM 15:21,20; 2.Fáber Marcel(92) UMBBB 16:16,14; 3.Daňo Jozef(94) ZTSDU 16:20,13; 4.Semko Tomáš(93) SKCMI 17:19,09; 5.Tokoly Mário(94) AKSNV 17:23,66; 6.Kuklica Maroš(93) UMBBB 17:45,09; 7.Kiko Richard(92) SOGNR 17:45,93; 8.Privalinec Lukáš(94) ACSNR 18:04,33;

3000m žiačky 1.Privalincová Veronik(92) SOGNR 15:15,82; 2.Strmeňová Katarína(93) UMBBB 16:13,97; 3.Leütterová Daniela(93) JUNPO 16:18,81; 4.Tydorová Soňa(92) JUNPO 16:46,64; 5.Daňová Romana(94) ZTSDU 18:39,81; 6.Barlová Miroslava(92) UMBBB 20:01,00;

5000m dorastenci 1.Hajaš Miloslav(90) UMBBB 23:33,51; 2.Remjar Dávid(91) SOGNR 24:41,90; 3.Tvrdoň Kristián(90) SOGNR 25:09,07;

5000mdorastenky1.PrivalincováVeronika(92)SOGNR26:21,58;2.Lacinová Marianna(92)SOGNR 27:53,11; 3.Gáborčíková Diana(91)AKKJK 28:02,35; 4.Leütterová Daniela(93)JUNPO 28:17,05; 5.Tydorová Soňa(92)JUNPO 30:52,03;

5000m juniorky 1.Strnadová Barbora(89) SOGNR 25:35,08; 2.Czaková Mária(88) SOGNR 25:39,86; 3.Gáborčíková Diana(91) AKKJK 27:49,19; 4.Urcikánová Dagmar(91) SOGNR 28:47,52; 5.Tydorová Soňa(92) JUNPO 29:57,51;

10 000 m juniori (Košice-7.7.2007)1.Babej Ján  89  AK ZTS Martin56:49,52  Sorkovský Adam 90 AK Univerzity  BB -NF  Pliešovský Michal89 AK ZTSMT- NF

5000 m juniorky 1.Strnadová Barbora 89  ŠK ŠOG NT 25:35,08 2.Czaková Mária 88  ŠK ŠOGNT 25:39,86  3.Gáborčíková Diana 91 KACJKE 27:49,19 4.Urcikánová Dagmar 91 ŠOGNT 28:47,52 5.Tydorová Soňa 92  ŠŠKPS 29:57,51

50km muži Dudince (24.3.2007)1.Bátovský Miloš 79 VŠC DBB 3:54:10 2.Majdan  Dušan 87  VŠC DBB 4:07:43 3.Škarba Martin 84 AKBB. 4:17:28 4.Tichý Peter st.69 ŠKPČa 4:18:43 Hudák Jakub 87 AK UMB BB DNF  Kučmín Anton 84  AKSpDuDNF  Tóth Matej 83 VŠC D BB DNFKOCÚR Ondrej 84 VŠC DBBDNF  Pupiš Martin 78 AC Maratón Nitra DNF

20 km ženy Dudince(24.3.2007) 1.Maliková Zuzana(83) LOKSU 1:32:19; 2.Gáliková Mária (80) DUKBB 1:41:12;  3.BrozmanováÁ Ivana (69) ZTSMT 2:11:38;

20 km muži 09.06.2007 Borský Mikuláš 1.Tóth Matej (83) DUKBB 1:29:28 2.Kučmín Antón (84) ZTSDU 1:29:50 3.Bátovský Miloš (79) DUKBB 1:35:05 4.Blažek Michal (85) DUKBB 1:36:14 5.Medera Zdeno (75) ZTSDU 1:46:28 Rízek Milan (78) ASKSK DQ

 

 

                                                            Majstrovstvá SR – 2006

 

   2000 m žiaci hala (Bratislava, 4. 3.2006): 1. Peter Tichý,93 mškkm 9:48,62, 2. Dávid Remjar,91 šgsnr 9:49,08, 3. Roman Filip,91 ašksn 10:13,41, 4. Richard Kiko,92 šgsnr 10:15,88, 5. Jozef Bugáň,91 mškkm 11:07,90, 6. Ján Miho,91 ztsmt 11:44,85, na štarte i v cieli 8 chodcov;

3000 m žiaci (Bratislava, 9. 9.2006): 1. Dávid Remjar,91 šgsnr 14:48,59, 2. Peter Tichý,93 mškkm 14:51,95, 3. Roman Filip,91 ašksn 15:20,63, 4. Marcel Fáber,92 umbbb 17:19,80, 5. Jozef Daňo,94 spkdu 17:46,08, 6. Tomáš Semko,93 škcmi 17:57,09, na štarte 8 chodcov, 1 DQ;

3000 m dorastenci hala (Bratislava, 11. 2.2006): 1. Miloslav Hajaš,90 umbbb 14:16,58, 2. Kristián Tvrdoň,90 šgsnr 15:09,20, 3. Dávid Remjar,91 šgsnr 15:30,39, 4. Tomáš Lukáč,90 šgsnr 15:48,18, 5. Richard Kiko,92 šgsnr 15:48,72, 6. Roman Filip,91 ašksn 16:55,80, na štarte 7 chodcov, 1 NF;

5000 m dorastenci (Košice, 8. 7.2006): 1. Miloslav Hajaš,90 umbbb 25:29,27, 2. Roman Filip,91 ašksn 26:08,73, 3. Dávid Remjar,91 šgsnr 26:20,59, 4. Kristián Tvrdoň,90 šgsnr 26:56,17, 5. Ján Babej,89 ztsmt 30:13,55;

10 000 m juniori (Nitra, 15. 7.2006): 1. Dušan Majdán,87 umbbb 45:06,27, 2. Emil Krivoš,87 spkdu 47:12,86, 3. Peter Gróf,87 šgsnr 47:43,94, 4.Ľuboš Mach-ník,88 umbbb 48:07,07, 5. Jakub Hudák,87 umbbb 49:50,54;

20 km muži (Borský Mikuláš, 10. 6.2006): 1. Matej Tóth,83 aškbb 1:25:31, 2. Peter Korčok,74 aškbb 1:27:06, 3. Michal Blažek,85 aškbb 1:32:10, 4.Milan Rízek,78 ašksk 1:35:42, 5.Adam Gregorička,86 spkdu 1:36:49, 6.Zdeno Medera,75 spkdu 1:39:22, 7. Emil Krivoš,87 spkdu 1:43:46, 8.Zdeno Babík,84 aškbb 1:49:17, na štarte 10 chodcov, 2 NF;

50 km muži (Dudince, 25. 3.2006): 1. Peter Korčok,74 aškbb 3:56:27, 2. Anton Kučmín,84 spkdu 4:03:34, 3. Ondrej Kocúr,84 aškbb 4:33:04, 4. Peter Tichý,69 škpča 4:34:57, 5. Zdeno Medera,75 spkdu 4:35:01, 6. Vladimír Haluska,52 sláža 5:15:45, na štarte 11 chodcov, 5 NF;

2000 m žiačky hala (Bratislava, 4. 3.2006): 1. Veronika Privalincová,92 šgsnr 9:35,26, 2. Marianna Lacinová,92 šgsnr 10:28,93, 3.Daniela Leutterová,93 junpo 11:09,96, 4. Patrícia Bekényiová,91 šgsnr 11:16,38, 5. Nikola Piliarová,94 umbbb 11:58,72, 6. Katarína Strmeňová,93 umbbb 12:12,93, na štarte i v cieli 13 chodkýň;

3000 m žiačky (Bratislava, 9. 9.2006): 1. Veronika Privalincová,92 šgsnr 14:49,72, 2. Marianna Lacinová,92 šgsnr 16:05,40, 3. Daniela Leutterová,93 junpo 17:17,46, 4. Nikola Piliarová,94 umbbb 17:59,30, 5. Dominika Krajčovičová,91 acnza 18:27,15, 6. Soňa Tydorová,92 junpo 18:51,31, Na štarte 13 chodkýň, 1 NF;

3000 m dorastenky hala (Bratislava, 11. 2.2006): 1. Veronika Privalincová,92 šgsnr 14:49,43, 2. Patrícia Kuchárová,90 junpo 15:56,13, 3. Marianna Lacinová,92 šgsnr 16:12,20, 4. Lucia Šarišská,90 junpo 16:34,40, 5. Vanda Kleinová,90 junpo 18:05,50, 6. Dominika Óváriová,92 acnza 19:44,32, na štarte 7 chodkýň, 1 DQ;

3000 m dorastenky (Košice, 8. 7.2006): 1. Veronika Privalincová,92 šgsnr 27:36,16, 2. Marianna Lacinová,92 šgsnr 27:59,72, 3. Alexandra Kočiová,89 umbbb 29:33,21, 4. Lucia Šarišská,90 junpo 30:07,65;

5000 m juniorky (Nitra, 15. 7.2006): 1. Klára Malíková,87 mškbm 24:22,56, 2. Mária Czaková,88 šgsnr 24:50,57, 3.Veronika Privalincová,92 šgsnr 27:14,36, 4. Michaela Klobučníková,88 spkdu 27:24,71, 5. Zuzana Bartoňová,88 umbbb 27:29,78;

20 km ženy (Dudince, 25. 3.2006): 1. Zuzana Malíková,83 lokšu 1:33:48, 2. Mária Gáliková,80 umbbb 1:40:10, 3. Michaela Klobučníková, 88 spkdu 1:59:23, na štarte 4 chodkyne, 1 DQ.

 

                                                                 Majstrovstvá SR – 2005

 

   2000 m žiaci hala (Bratislava, 12. 2.2005): 1.Miloslav Hajaš,90 umbbb 9:36,82, 2.Tomáš Lukáč,90 šgsnr 9:47,21, 3. Kristián Tvrdoň,90 šgsnr 9:48,06, 4. Dávid Remjar,91 šgsnr 9:49,77, 5. Peter Tichý,93 mškkm 10:16,11, 6. Eduard Zalužický,90 škcmi 10:48,11, na štarte i v cieli 8 chodcov;

3000 m žiaci (Nové Zámky, 10. 9.2005): 1. Kristián Tvrdoň,90 šgsnr 14:48,36, 2. Peter Tichý,93 mškkm 14:58,52, 3. Dávid Remjar,91 šgsnr 15:12,72, 4. Miloslav Hajaš,90 umbbb 15:42,06, 5. Eduard Zalužický,90 škcmi 16:34,34, 6. Roman Filip,91 ašksn 16:58,18, na štarte 9 chodcov, 1 DQ;

3000 m dorastenci hala (Bratislava, 5. 2.2005): 1. Stanislav Horňák,88 acnza 13:51,25, 2. Ľuboš Machník,88 umbbb 13:54,72, 3. Miloslav Hajaš,90 15:30,93, 4. Ivan Kováč,88 ztsmt 15:35,62, 5. Dávid Remjar,91 šgsnr 15:50,16, 6. Tomáš Lukáč,90 šgsnr 15:57,03, na štarte i v cieli 7 chodcov;

5000 m dorastenci (Dubnica nad Váhom, 25. 6.2005): 1. Stanislav Horňák,88 acnza 24:42,35, 2. Ľuboš Machník,88 umbbb 26:42,93, 3. Kristián Tvrdoň,90 šgsnr 29:02,72, 4. Ivan Kováč,88 ztsmt 31:35,91, na štarte 5 chodcov, 1 NF;

10 000 m juniori (Banská Bystrica, 2. 7.2005): 1. Michal Bezák,87 umbbb 45:03,88, 2. Dušan Majdán,87 umbbb 45:04,61, 3. Jakub Hudák,87 umbbb 46:43,42, 4. Adam Gregorička,86 spkdu 48:47,28, na štarte 5 chodcov, 1 DQ;

20 km muži (Borský Mikuláš, 11. 6.2005): 1. Matej Tóth,83 aškbb 1:23:26, 2. Michal Blažek,85 aškbb 1:26:10, 3. Peter Korčok,74 aškbb 1:27:15, 4. Ondrej Kocúr,84 aškbb 1:28:28, 5. Peter Tichý,69 škpča 1:30:17, 6. Kazimír Ver-kin,72 aškbb 1:33:11, 7. Zdeno Babík,84 svebb 1:40:21, 8.Adam Gregorička,86 spkdu 1:40:52, 9. Zdeno Mede-ra,75 spkdu 1:42:55, 10. Emil Krivoš,87 spkdu 1:43:21, na štarte 15 chodcov, 3 NF;

20 km družstvá muži: 1. aškbb-b (Blažek-Kocúr-Verkin) 11 bodov, 2. spkdu (Gregorička-Medera-Krivoš) 21 b., aškbba (Tóth-Korčok-Eľko) NF;

20 km ženy (Dudince, 26. 3.2005): 1. Mária Gáliková,80 umbbb 1:40:51, 2. Henrieta Rusnáková,71 akjke 1:54:54, 3. Miroslava Ivanová,86 akjke 2:12:53.

50 km muži (Dudince, 26. 3.2005): 1.Martin Pupiš,78 marnr 4:05:04, 2. Peter Gajdoš,62 mškkm 4:53:13, 3. Vladimír Haluska,52 sláža 5:20:37, na štarte 5 chodcov, 1 NF, 1 DQ;

2000 m žiačky hala (Bratislava, 12. 2.2005): 1.Patrícia Kuchárová,90 junpo 10:01,14, 2. Marianna Lacinová,92 šgsnr 10:16,29, 3.Veronika Privalincová, 92 šgsnr 10:24,14, 4. Anna Mišagová,91 ašksn 10:32,64, 5. Lucia Šarišská,90 junpo 10:56,95, 6. Vanda Kleino-vá,90 junpo 12:03,34, na štarte i v cieli 12 chodkýň;

3000 m žiačky (Nové Zámky, 10. 9.2005): 1. Veronika Priva-lincová,92 šgsnr 15:06,17, 2. Patrícia Kuchárová,90 junpo 15:48,80, 3. Marianna Lacinová,92 šgsnr 15:51,82, 4. Lucia Šarišská,90 junpo 16:30,08, 5. Simona Paulovičová,92 bojni 18:04,78, 6. Vanda Kleinová,90 junpo 18: 11,48, na štarte i v cieli 10 chodkýň;

3000 m dorastenky hala (Bratislava, 5. 2.2005): 1.Mária Czaková,88 šgsnr 15 :26,58, 2.Barbora Strnadová,89 ašktt 15:46,67, 3. Marianna Lacinová,92 šgsnr 15:46,81, 4.Veronika Privalinco-vá,92 šgsnr 16:15,86, 5.Patrícia Kuchárová,90 junpo 16:18,33, 6.Zuzana Bartoňová,88 umbbb 17:01,62, na štarte 11 chodkýň, 1 DQ;

3000 m dorastenky (Dubnica nad Váhom, 25. 6.2005): 1. Mária Czaková,88 šgsnr 26:25,23, 2. Michaela Klobučníková,88 spkdu 27:57,08, 3. Patrícia Kuchárová,90 junpo 31:36,05, 4. Lucia Šarišská,90 junpo 31:36,13, 5.Mária Bačová,91 junpo 34:24,02, na štarte 6 chodkýň, 1 NF;

5000 m juniorky (Banská Bystrica, 2. 7.2005): 1. Klára Malíková,87 mškbm 24:55,59, 2. Mária Czaková,88 šgsnr 25:12,08, 3. Michaela Klobuč-níková,88 spkdu 27:12,30, 4. Zuzana Bartoňová,88 umbbb 27:37,55

                             

Majstrovstvá SR – 2004

 

  2000 m žiaci hala (Bratislava, 1. 2.2004): 1.Tomáš Bartoš,90 asklc 9:50,94, 2.Miloslav Hajaš,90 umbbb 10:16,06, 3. Eduard Zalužický,90 škcmi 10:42,34, 4. Peter Tichý,93 mškkm 10:49,78, 5. Jakub Barón,89 šgsnr 11:58,84, 6. Dávid Remjar,91 šgsnr 12:25,41;

3000 m žiaci (Nitra, 11. 9.2004): 1. Peter Tichý,93 mškkm 16:10,41, 2. Tomáš Bartoš,90 asklc 16:25,90, 3. Eduard Zalužický,90 škcmi 16:45,92, 4. Tomáš Lukáč,90 šgsnr 17:08,23, 5. Kristián Tvrdoň,90 šgsnr 17:40,69, 6. Dávid Remjar,91 šgsnr 17:43,55, na štarte  i v cieli 8 chodcov;

3000 m dorastenci hala (Bratislava, 7. 2.2004): 1. Peter Gróf,87 šgsnr 13:31,45, 2. Emil Krivoš spkdu 13:39,88, 3. Stanislav Hor-ňák,88 acnza 15:11,04;

5000 m dorastenci (Košice, 10. 7.)2004: 1. Peter Gróf,87 šgsnr 22:45,76, 2. Jakub Hudák,87 umbbb 22:49,04, 3. Dušan Majdán,87 umbbb 23:17,08, 4. Emil Krivoš,87 spkdu 23:46,08, 5.Ľuboš Machník,88 ztsmt 25:57,60, na štarte 7 chodcov, 1 NF, 1 DQ;

10 000 m juniori (Banská Bystrica, 26. 6.2004): 1. Michal Bla-žek,85 aškbb 43:54,08, 2. Dušan Majdán,87 umbbb 46:01,28, 3. Peter Gróf,87 šgsnr 46:25,40, 4. Jakub Hudák, 87 umbbb 46:38,38, 5. Emil Krivoš,87 spkdu 47:45,05, 6. Michal Lomjanský,86 mškhc 48:15,06, na štarte 9 chodcov, 2 DQ;

20 km muži (Dubnica nad Váhom, 17. 4.2004): 1.Miloš Bátovský,79 aškbb 1:23:48, 2.Matej Tóth, 83 aškbb 1:24:55, 3. Ondrej Kocúr,84 aškbb 1:27:32, 4. Peter Korčok,74 aškbb 1:27:42, 5. Anton Kučmín,84 spkdu 1:27:52, 6. Martin Škarba,84 umbbb 1:33:20, 7. Zdeno Medera,75 spkdu 1:34:37, 8. Milan Gajňák,83 umbbb 1:39:29, na štarte 10 chodcov, 1 NF, 1 DQ;

50 km muži (Dudince, 27. 3.2004): 1. Peter Korčok,74 aškbb 3: 51:09, 2. Miloš Bátovský,79 aškbb 3:54:08, 3. Vratko Mitický,84 spkdu 4:32,18, 4. Peter Gajdoš,62 mškkm 4: 40:50, na štarte 13 chodcov, 8 NF, 1 DQ;

2000 m žiačky hala (Bratislava, 1. 2.2004): 1. Barbora Strnadová,89 mškhc 10:13,51, 2. Lenka Vargová,89 akjke 10:58,60, 3. Patrícia Kuchárová,90 junpo 11:02,05, 4. Martina Očková, 89 sláža 11:20,19, 5. Bohuslava Belišová,89 mostb 11:44,98, 6. Marianna Lacinová,92 šgsnr 12:17,08, na štarte i v cieli 9 chodkýň;

3000 m žiačky (Nitra, 11. 9.2004): 1.Barbora Strnadová,89 mškhc 15:37,35, 2.Mária Ciprušová, 89 mškhc 15:54,41, 3. Marianna Lacinová,92 šgsnr 17:31,31, 4. Otília Tarageľová,89 ašksn 17:58,70, 5.Patrícia Kuchárová,90 junpo 18:27,90, 6. Lucia Šarišská,90 junpo 18:50,42, na štarte i v cieli 8 chodkýň;

3000 m dorastenky hala (Bratislava, 7. 2.2004): 1.Klára Malíková,87 mškbm 14:57,25, 2.Barbora Strnadová,89 mškhc 16:13,18, 3. Mária Czaková,88 šgsnr 16:16,79, 4. Patrícia Kuchárová,90 junpo 17:12,69, 5. Michaela Klobučníková,88 spkdu 17:17,91, 6. Alexandra Rybárová,87 umbbb 17:44,35;

3000 m dorastenky (Košice, 10. 7.2004): 1. Klára Ma-líková,87 mškbm 26:01,52, 2. Barbora Strnadová,89 mškhc 26:28,86, 3. Mária Ciprušová,89 mškhc 26:44,49, 4. Michaela Klobučníková,88 spkdu 27:48,92, 5. Zuzana Bartoňová,88 umbbb 29:28,59, 6. Zuzana Gedrová,89 akjke 29:55,52, na štarte i v cieli 8 chodkýň;

5000 m juniorky (Banská Bystrica, 26. 6.2004): 1. Lenka Trajteľová, 85 umbbb 24:51,47, 2. Klára Malíková,87 mškbm 25:22,81, 3. Barbora Strnadová,89 mškhc 26:21,81, 4.Micha-ela Klobučníková,88 spkdu 27:02,11, 5. Mária Ciprušová,89 mškhc 27:48,78, 6. Zuzana Bartoňová,88 umbbb 28:26,60, na štarte i v cieli 8 chodkýň;

20 km ženy (Dudince, 27. 3.2004): 1. Zuzana Malíková,83 lokšu 1:33:02, 2. Mária Gáliková,80 umbbb 1:40:55, 3. Lenka Trajteľová,85 umbbb 1:59:07, 4. Veronika Veselovská,86 umbbb 2:05:46.

  

   Majstrovstvá SR – 2003 

 

   2000 m žiaci hala (Bratislava, 15. 3.2003): 1. Stanislav Horňák,88 acnza 10:11,52, 2. Juraj Servický,88 šgsnr 10: 18,82, 3. Tomáš Bartoš,90 asklc 10:27,83, 4. Jozef Pillaj,88 šgsnr 10:44,22, na štarte 5 chodcov, 1 DQ;

3000 m žiaci (Trnava, 13. 9.2003): 1.Stanislav Horňák,88 acnza 14:57,68, 2. Ľuboš Machník,88 ztsmt 15:12,22, 3. Ivan Ko-váč,88 ztsmt 15:38,24, 4. Tomáš Bartoš,90 asklc 15:58,28, 5. Juraj Servický,88 šgsnr 16:20,82, 6. Miloslav Ha-jaš,90 mškvv 17:00,36, na štarte i v cieli 8 chodcov;

3000 m dorastenci hala (Bratislava, 15. 2.2003): 1.Peter Gróf, 87 šgsnr 14:28,98, 2. Dušan Majdán,87 umbbb 14:34,26, 3. Michal Lomjanský,86 drhlo 15:12,84, 4.Adam Gre-gorička,86 spkdu 15:21,05, 5. Jakub Hudák,87 umbbb 15:21,78, 6. Michal Bezák,87 umbbb 15:43,24, na štarte i v cieli 8 chodcov;

5000 m dorastenci (Nitra, 5. 7.2003): 1. Dušan Majdán,87 umbbb 22:53,13, 2.Peter Gróf,87 šgsnr 23:17,83, 3. Michal Lomjanský,86 drhlo 23:33,07, 4.Adam Gregorička,86 spkdu 24:26,49, 5.Jakub Hudák,87 umbbb 24:42,83, 6. Emil Krivoš,87 spkdu 25:46,08, na štarte 11 chodcov, 2 DQ;

10 000 m juniori (Bratislava, 12. 7.2003): 1. Zdeno Babík,84 jučbb 46:30,63, 2. Vratko Mitický,84 spkdu 47:08,37, 3. Anton Kučmín,84 spkdu 47 :30,78, 4. Dušan Majdán,87 umbbb 47:38,77, 5. Marek Voznický,85 drhlo 48:14,84, 6. Tomáš Dobosi,86 acnza 49:36,12, na štarte 12 chodcov, 2 NF;

20 km muži (Vranov nad Topľou, 21. 6.2003): 1. Miloš Bátovský,79 aškbb 1:27:29, 2. Peter Korčok,74 aškbb 1:27:52, 3. Martin Pupiš,78 marnr 1:31:49, 4. Peter Tichý,69 ukbla 1:32:20, 5. Ondrej Kocúr,84 aškbb 1:34:09, 6. Vratko Mitický,84 spkdu 1:37:56, 7. Milan Gajňák,83 umbbb 1:38:44, na štarte 9 chodcov, 2 NF;

50 km muži (Dudince, 29. 3.2003): 1. Marek Janek,77 hitec 3:59:37, 2. Miloš Bátovský,79 aškbb 4:06:37, 3.Peter Gajdoš,62 mškkm 4:39:08, 4. Štefan Rebo,58 hnúšť 5:01:54, na štarte 10 chodcov, 4 NF, 2 DQ;

2000 m žiačky hala (Bratislava, 15. 3.2003): 1. Barbora Strnadová,89 drhlo 10:31,45, 2.Nikoleta Kušnírová, 90 šgsnr 10:53,62, 3. Mária Czaková,88 šgsnr 10:54,11, 4. Jana Morvayová,89 šgsnr 11:08,12, 5. Zuzana Ged-rová,89 šthnl 11:15,10, 6. Simona Tomeková,88 asklc 11:22,78, na štarte i v cieli 10 chodkýň;

3000 m žiačky (Trnava, 13. 9.2003): 1. Barbora Strnadová,89 drhlo 15:12,62, 2. Mária Ciprušová,89 drhlo 15:26,36, 3. Lenka Var-gová,89 šthnl 16:28,85, 4. Zuzana Gedrová,89 šthnl 16:33,09, 5. Jana Morvayová,89 šgsnr 16:49,89, 6. Simona Tomeková,88 asklc 17:06,81, na štarte i v cieli 13 chodkýň;

3000 m dorastenky hala (Bratislava, 15. 2.2003): 1. Klára Malíková,87 lokšu 15:43,03, 2. Barbora Strnadová,89 drhlo 15:43,34, 3. Mária Ciprušová,89 drhlo 15:45, 33, 4. Daniela Bojňanská,87 drhlo 16:20,59, 5. Barbora Kmeťová,87 umbbb 16:37,51, 6.Zuzana Haršányová,88 drhlo 17:07,88, na štarte 11 chodkýň, 1 NF, 1 DQ;

3000 m dorastenky (Nitra, 5. 7.2003): 1. Klára Malíková,87 lokšu 26:04,35, 2. Barbora Strnadová,89 drhlo 26:24,25, 3. Mária Czaková,88 šgsnr 26:45,93, 4. Mária Ciprušová, 89 drhlo 27:10,51, 5. Barbora Kmeťová,87 umbbb 28:08,49, 6. Jana Morvayová,89 šgsnr 28:21,75, na štarte i v cieli 10 chodkýň;

5000 m juniorky (Bratislava, 12. 7.2003): 1. Klára Malíková,87 lokšu 25:50,80, 2. Lenka Traj-teľová,85 umbbb 25:53,54, 3. Mária Czaková,88 šgsnr 27:39,88, 4. Jana Morvayová,89 šgsnr 30:39,61, 5. Alexandra Rybárová,87 umbbb 31:30,00, 6. Michaela Polakovičová,85 vital 32:20,13;

20 km ženy (Dubnica nad Váhom, 26. 4.2003): 1. Zuzana Malíková,83 lokšu 1:39:22, 2. Zuzana Blažeková,80 umbbb 1:42:46, 3. Mária Gáli-ková,80 umbbb 1:48:55. 

 Majstrovstvá SR – 2002

 

   2000 m žiaci hala (Bratislava, 2. 2.2002): 1. Peter Gróf,87 acsnr 8:50,28, 2. Martin Kalina,87 umbbb 9:13,65, 3. Dušan Majdán,87 hnúšť 9:26,74, 4. Stanislav Horňák,88 acnza 10:32,69, 5. Ľuboš Machník,88 ztsmt 10:44,79, 6. Michal Balajka,88 acsnr 10:51,64, na štarte i v cieli 9 chodcov;

3000 m žiaci (Košice, 7. 9.2002): 1. Peter Gróf,87 acsnr 13:45,32, 2. Dušan Majdán,87 hnúšť 13:54,20, 3. Stanislav Horňák,88 acnza 15:18,27, 4. Martin Dúbrav-ský,87 hnúšť 15:23,52, 5. Ľuboš Machník,88 ztsmt 15:24,67, 6. Jakub Hudák,87 umbbb 15:33,15, na štarte 12 chodcov, 1 DQ;

3000 m dorastenci hala (Bratislava, 9. 2.2002): 1. Peter Gróf,87 acsnr 14:01,92, 2. Tomáš Dobosi, 86 acnza 14:55,80, 3. Martin Kalina,87 umbbb 15:16,14, 4.Jakub Michalčík,86 atuke 15:46,81, 5.Stanislav Hor-ňák,88 acnza 17:26,86, na štarte 6 chodcov, 1 DQ;

5000 m dorastenci (Banská Bystrica, 6. 7.2002): 1. Peter Gróf, 87 acsnr 24:13,00, 2. Marek Voznický,85 drhlo 24:25,52, 3. Dušan Majdán,87 hnúšť 25:19,48, 4. Marek Šilha-vík,85 acnza 25:39,55, 5. Michal Lomjanský,86 drhlo 25:55,98, 6. Stanislav Horňák,88 acnza 27:16,57, na štarte 11 chodcov, 2 DQ;

10 000 m juniori (Nitra, 29. 6.2002): 1. Matej Tóth,83 acsnr 40:52,16, 2. Michal Blažek,85 aškbb 42:57,93, 3. Martin Škarba,84 umbbb 43:09,85, 4. Anton Kučmín,84 spkdu 45:08,60, 5. Vratko Mitický, 84 spkdu 45:17,28, 6. Zdeno Babík,84 jučbb 47:27,09, na štarte 7 chodcov, 1 DQ;

20 km muži (Borský Mikuláš, 1. 6.2002): 1. Miloš Bátovský,79 aškbb 1:25:36, 2. Peter Barto,75 aškbb 1:26:03, 3. Martin Pupiš,78 aškbb 1:27: 43, 4. Peter Korčok,74 aškbb 1:27:59, 5. Radovan Eľko,80 aškbb 1:30:12, 6. Kazimír Verkin,72 aškbb 1:32:06, 7. Vratko Mitický,84 spkdu 1:38:29, 8. Ondrej Kocúr,84 aškbb 1:39:44, 9. Zdeno Medera,75 spkdu 1:42:50, 10. Eduard Straka,46 spkdu 1:54:46, na štarte 13 chodcov, 3 NF;

50 km muži (Dudince, 23. 3.2002): 1.Peter Korčok,74 aškbb 3:52:49, 2. Marek Janek,77 hitec 4:01:02, na štarte 6 chodcov, 4 NF;

2000 m žiačky hala (Bratislava, 2. 2.2002): 1. Zuzana Janeková,87 umbbb 10:18,81, 2. Klára Malíková,87 lokšu 10:20,63, 3. Barbora Strnadová,89 drhlo 10:21,80, 4. Mária Ciprušová,89 drhlo 10:51,77, 5. Zuzana Haršányová,88 drhlo 11:13,86, 6. Nikoleta Kuš-nírová,90 ošgnr 11:15,45, na štarte i v cieli 10 chodkýň;

3000 m žiačky (Košice, 7. 9.2002): 1. Klára Malíková,87 lokšu 15:56,0, 2. Barbora Strnadová,89 drhlo 16:16,8, 3. Mária Ciprušová,89 drhlo 16:26,9, 4. Barbora Kmeťo-vá,87 slávk 16:46,6, 5. Zuzana Haršányová,88 drhlo 17:39,7, 6. Daniela Bojňanská,87 drhlo 17:41,9, na štarte i v cieli 11 chodkýň;

3000 m dorastenky hala (Bratislava, 9. 2.2002): 1. Klára Malíková,87 lokšu 15:35,46, 2. Dana Dobiášová,86 jucbm 15:55,95, 3. Lenka Trajteľová,85 umbbb 16:30,86, 4. Ivana Horňáková,87 acnza 18:53,47;

3000 m dorastenky (Banská Bystrica, 6. 7.2002): 1. Lenka Trajteľová,85 umbbb 26:57,75, 2. Klára Malíková,87 lokšu 27:07,85, 3. Dana Dobiášová,86 jucbm 29:31,83, 4. Miroslava Ivanová,86 atuke 30:25,45, 5. Petra Binde-rová,86 slátn 32:50,31;

5000 m juniorky (Nitra, 29. 6.2002): 1. Zuzana Malíková,83 lokšu 21:52,44, 2. Michaela Bérešová,84 lokšu 24:51,16, 3. Mária Novotná,84 aškbb 25:58,97;

20 km ženy (Dudince, 23. 3.2002): 1. Zuzana Blažeková,80 umbbb 1:44:43, 2. Mária Novotná,84 aškbb 1:51:58, 3. Andrea Chabrečková,83 umbbb 1:58:24, na štarte 5 chodkýň, 2 NF. 

  

                                                                       Majstrovstvá SR – 2001

 

   3000 m žiaci (Banská Bystrica, 23. 6.2001): 1. Peter Gróf,87 acsnr 13:44,70, 2. Michal Lomjanský,86 drhlo 13: 50,22, 3.Tomáš Dobosi,86 acnza 13:57,92, 4. Dušan Majdán,87 hnúšť 15:23,06, 5. Martin Kalina,87 umbbb 15: 24,55, 6. Jakub Michalčík,86 atuke 15:32,41, na štarte i v cieli 14 chodcov;

5000 m dorastenci (Košice, 16. 6.2001): 1. Martin Škarba,84 umbbb 21:27,89, 2. Michal Blažek,85 aškbb 21:40,05, 3. Ondrej Kocúr,84 aškbb 22:15,00, 4.Vratko Mitický,84 spkdu 22:52,84, 5.Anton Kučmín,84 spkdu 23:16,00, 6. Marek Šilhavík,85 acnza 25:20,52, na štarte  i v cieli 11 chodcov;

10 000 m juniori (Banská Bystrica, 30. 6.2001): 1. Matej Tóth,83 acsnr 43:26,2, 2. Ondrej Kocúr,84 aškbb 46:50,6, 3. Vratko Mitický,84 spkdu 47:34,7, 4. Milan Gajňák,83 umbbb 48:16,1, 5.An-ton Kučmín,84 spkdu 48:26,6, 6. Tomáš Šeben,83 aškbb 52:39,1, na štarte i v cieli 7 chodcov;

20 km muži (Dubnica nad Váhom, 14. 4.2001): 1. Martin Pupiš,78 aškbb 1:23:46, 2. Miloš Bátovský,79 aškbb 1:24:14, 3. Peter Korčok,74 aškbb 1:24:23, 4.Peter Barto,75 hitec 1:24:32, 5. Kazimír Verkin,72 hitec 1:25:10, 6.Róbert Valíček, 69 aškbb 1:25:22, 7. Matej Spišiak,78 aškbb 1:25:30, 8. Štefan Malík,66 ukbla 1:27:17, 9. Radovan Eľko,80 ašk bb 1:27:55, 10.Peter Šeben,78 aškbb 1:29:09, na štarte 17 chodcov, 3 NF, 2 DQ;

50 km muži (Dudince, 24. 3.2001): 1. Matej Spišiak,78 aškbb 3:54:24, 2. Peter Tichý,69 hitec 3:57:56, 3. Martin Pupiš,78 aškbb 3:59:34, 4. Štefan Malík,66 ukbla 4:14:51, 5. Dušan Genov,71 drhlo 5:27:10, na štarte 9 chodcov, 4 NF;

3000 m žiačky (Banská Bystrica, 23. 6.2001): 1.Klára Malíková,87 jucbm 15:43,72, 2. Dana Dobiášová,86 jucbm 15:47,00, 3. Miroslava Ivanová,86 junpo 16:00,78, 4. Zuzana Janeková,87 umbbb 16:08,96, 5. Jana Takáčová,87 acnza 16:22,33, 6. Barbora Strnadová,89 drhlo 16:25,90, na štarte i v cieli 12 chodkýň;

3000 m dorastenky (Košice, 16. 6.2001): 1. Mária Novotná,84 atuke 25:08,10, 2. Michaela Bérešová,84 lokšu 26:27,04, 3. Veronika Hudáková,84 atuke 28 :25,84, 4. Jana Takáčová,87 acnza 30:33,51, 5.Lenka Trajteľová,85 mostb 31:34,58, 6.Zuzana Tkáčová,87 tatsn 31:50,02;

5000 m juniorky (Banská Bystrica, 30. 6.2001): 1. Zuzana Malíková,83 lokšu 23:22,0, 2. Mária Ragano-vá,83 spkdu 25:23,2, 3. Mária Novotná,84 atuke 25:33,5, 4. Michaela Bérešová,84 lokšu 25:50,3, 5. Veronika Daňová,82 slátn 25:57,3, 6. Andrea Chabrečková,83 umbbb 28:12,2, na štarte 8 chodkýň, 1 NF;

20 km ženy (Dubnica nad Váhom, 14. 4.2001): 1. Mária Gáliková,80 umbbb 1:43:08, 2. Zuzana Blažeková,80 umbbb 1:44:31, 3.Veronika Daňová,82 slátn 1:49:45, 4. Henrieta Rusnáková,71 atuke 1:50:30, 5. Mária Vargaeštóková,,83 umbbb 1:57:04, 6. Mária Šajgalová,72 podbr 1:57:46.

 

                                                                                    Majstrovstvá SR – 2000

 

   3000 m žiaci (Nitra, 17. 6.2000): 1. Michal Blažek,85 aškbb 14:01,78, 2. Peter Gróf,87 acsnr 14:46,32, 3. Marek Voznický,85 drhlo 14:55,34, 4. Michal Lomjanský,86 drhlo 15:13,38, 5. Marek Šilhavík,85 acnza 15:18,04, 6. Tomáš Dobosi,86 acnza 15:45,58, na štarte i v cieli 13 chodcov;

5000 m dorastenci (Banská Bystrica, 24. 6.2000): 1. Matej Tóth,83 acsnr 21:09,2, 2. Michal Blažek,85 aškbb 22:15,6, 3. Milan Gajňák,83 umbbb 22:39,2, 4. Tomáš Šeben,83 aškbb 22:50,1, 5. Vratko Mitický,84 skpdu 22:59,4, 6. Ondrej Kocúr,84 aškbb 23:29,5;

10 000 m juniori (Košice, 15. 7.2000: 1.Tomáš Čambal,81 aškbb 43:11,15, 2. Matej Tóth,83 acsnr 45:58,78, 3.Milan Gajňák, 83 umbbb 48:15,53, 4.Tomáš Šeben,83 aškbb 48:41,18, 5.Vratko Mitický,84 spkdu 48:54,21, 6. Miroslav Eľko, 83 ošgke 50:34,48, na štarte 9 chodcov, 1 NF, 2 DQ;

20 km muži (Dubnica nad Váhom, 15. 4.2000): 1. Miloš Bá-tovský,79 aškbb 1:27:56, 2.Radovan Eľko,80 aškbb 1:30:07, 3. Matej Spišiak,78 aškbb 1:32:57, 4.Štefan Malík, 66 ukbla 1:34:21, 5. Peter Barto,75 hitec 1:36:46, na štarte 12 chodcov, 5 NF, 2 DQ;

 50 km muži (Dudince, 25. 3.2000): 1. Peter Korčok,74 aškbb 3:54:56, 2. Marek Janek,77 hitec 3:58:49, 3. Kazimír Verkin,72 hitec 3:59:16, 4. Martin Pupiš,78 aškbb 4:03:30, 5. Miloš Bátovský,79 aškbb 4:05:33, 6. Matej Spišiak,78 aškbb 4:09:36, 7. Peter Šeben,78 agshh 4:12:43, 8. Jozef Pavelka,78 spkdu 4:55:23, 9. Eduard Straka,46 spkdu 5:16:04, na štarte 16 chodcov, 7 NF;

3000 m žiačky (Nitra, 17. 6.2000): 1. Dana Dobiášová,86 jucbm 16:12,46, 2. Petra Binderová,86 spapb 16:40,86, 3. Miroslava Ivanová,86 junpo 16:58,25, 4. Zuzana Janeková,87 umbbb 17:12,76, 5. Barbora Strnadová,89 drhlo 17:22,79, 6. Zuzana Haršányová,88 drhlo 17:25,51, na štarte i v cieli 14 chodkýň;

5000 m dorastenky (Banská Bystrica, 24. 6.2000): 1. Zuzana Malíková,83 lokšu 23:01,9, 2. Mária Raganová,83 spkdu 23: 02,2, 3. Mária Vargaeštóková,83 umbbb 25:08,2, 4. Mária Novotná,84 atuke 25:11,6, 5. Michaela Bérešová,84 lokšu 26:49,8, 6. Veronika Hudáková,84 ošgke 27:27,5, na štarte i v cieli 9 chodkýň;

5000 m juniorky (Košice, 15. 7.2000): 1. Zuzana Malíková,83 lokšu 23:24,44, 2. Mária Raganová,83 spkdu 24:33,92, 3. Veronika Daňová,82 slátn 25:59,51, 4. Mária Vargaeštóková,83 umbbb 26:47,95, 5. Michaela Bérešová,84 lokšu 27:05,53, 6. Veronika Hudáková,84 ošgke 28:03,94;

20 km ženy (Dubnica nad Váhom, 15, 4.2000): 1. Zuzana Blažeková,80 umbbb 1:41:14, na štarte 2 chodkyne, 1 NF.

 

Majstrovstvá SR – 1999 

 

   3000 m žiaci hala (Banská Bystrica, 7. 2.1999): 1. Vratko Mitický,84 spkdu 14:19,0, 2. Anton Kučmín,84 spkdu 14:45,0, 3.Juraj Kolenčík,84 acsnr 14:51,0, 4. Dušan Bánovský,84 umbbb 14:54,0, 5. Ondrej Kocúr,84 asklc 15: 45,0, 6. Martin Škarba,84 umbbb 15:54,0, na štarte i v cieli 9 chodcov;

3000 m žiaci (Banská Bystrica, 19. 6.1999): 1. Michal Blažek,85 agshh 13:52,1, 2. Vratko Mitický,84 spkdu 14:19,1, 3. Ondrej Kocúr,84 umbbb 14:37,2, 4. Dušan Krajčovič,84 umbbb 14:37,7, 5. Martin Škarba,84 umbbb 14:38,1, 6. Marek Voznický,85 drhlo 16:10,5, na štarte i v cieli 14 chodcov;

3000 m dorastenci hala (Banská Bystrica, 7. 2.1999): 1.Matej Tóth,83 acsnr 12:59,0, 2. Roman Fašánek,82 umbbb 13:46,0, 3. Tomáš Šeben,83 aškbb 15:00,0, 4. Milan Gajňák,83 umbbb 15:08,0;

10 000 m dorastenci (Banská Bystrica, 3. 7.1999): 1. Matej Tóth,83 acsnr 47:37,0, 2. Roman Fašánek,82 umbbb 48:51,3, 3. Miroslav Eľko,83 ošgke 51:51,6, 4. Tomáš Šeben,83 aškbb 52:33,7, 5. Milan Gajňák,83 umbbb 53: 46,3, 6.Vratko Mitický,84 spkdu 54:22,2;

10 000 m juniori (Nitra, 10. 7.1999): 1.Radovan Eľko,80 aškbb 43:19,01, 2. Tomáš Čambal,81 acsnr 44:45,99, 3. Roman Fašánek,82 umbbb 51:53,63, na štarte 4 chodci, 1 DQ;

20 km muži (Banská Bystrica, 17. 7.1999): 1. Róbert Valíček,69 stuke 1:25:04, 2. Martin Pupiš,78 aškbb 1:26:40, 3. Peter Korčok,74 aškbb 1:27:02, 4.Kazimír Verkin,72 aškbb 1:29:14, 5.Erik Kalina,75 agshh 1:31:35, 6.Matej Spišiak, 78 aškbb 1:34:41, 7. Július Nyárjas,78 aškbb 1:37:35, 8. Zdeno Medera,75 aškbb 1:37:50, 9. Peter Šeben,78 agshh 1:37:56, 10. Ľuboš Thomka,81 ztsmt 1:45:08, na štarte 12 chodcov, 2 NF;

50 km muži (Dudince, 27. 3.1999): 1. Igor Kollár,65 hitec 4:00:30, 2. Peter Korčok,74 aškbb 4:02:28, 3.Erik Kalina,75 agshh 4:11:07, 4.Kazimír Verkin,72 aškbb 4:15:30, 5. Miroslav Boško,68 stuke 4:22:28, 6. Dušan Genov,71 drhlo 5:10:36, na štarte 11 chodcov, 5 NF;

3000 m žiačky hala (Banská Bystrica, 7. 2.1999): 1. Michaela Bérešová,84 lokšu 17:38,0, 2. Katarína Haruštiaková,84 umbbb 18:15,0, 3. Miroslava Kojšová,85 kubín 18:15,0, 4. Marianna Svitková,84 spapb 18: 51,0, 5. Dominika Pavljuková,85 junpo 19:32,0, 6. Diana Filová,87 elsnz 20:34,0, na štarte i v cieli 10 chodkýň;

3000 m žiačky (Banská Bystrica, 19. 6.1999): 1. Mária Novotná,84 tatsn 15:20,6, 2. Michaela Bérešová,84 lokšu 15:52,7, 3. Veronika Hudáková,84 ošgke 16:45,9, 4. Miroslava Kojšová,85 kubín 17:20,8, 5. Marianna Svitková, 84 spapb 17:21,2, 6. Dominika Pavljuková,85 junpo 17:49,5, na štarte i v cieli 12 chodkýň;

3000 m dorastenky hala (Banská Bystrica, 7. 2.1999): 1. Mária Raganová,83 spkdu 14:51,0, 2. Daniela Malovcová,83 ašktt 17: 57,0, na štarte 5 chodkýň, 3 NF;

5000 m dorastenky (Banská Bystrica, 3. 7.1999): 1. Mária Raganová,83 spkdu 25:10,1, 2.Zuzana Malíková,83 lokšu 25:36,2, 3. Mária Vargaeštóková,83 umbbb 26:20,7, 4. Mária Novotná,84 tatsn 26:32,1, 5. Lucia Fabiánová,83 spkdu 26:43,8, 6. Michaela Bérešová,84 lokšu 27:14,7, na štarte i v cieli 9 chodkýň;

5000 m juniorky (Nitra, 10. 7.1999): 1. Mária Gáliková,80 umbbb 23:50,41, 2.Zuzana Blažeková,80 umbbb 24:00,89, 3.Zuzana Malíková,83 lokšu 24:25,27, 4. Mária Raganová,83 spkdu 25:15,34, 5. Petra Kulcsárová, 90 stuke 25:36,08, 6. Zuzana Krasnecová,81 ztsmt 27:06,94, na štarte i v cieli 8 chodkýň;

20 km ženy (Banská Bystrica, 17. 7.1999): 1. Zuzana Blažeková,80 umbbb 1:48:58, 2. Petra Kulcsárová,80 stuke 2:01:55, na štarte 4 chodkyne, 1 NF, 1 DQ.

 

 Majstrovstvá SR – 1998

 

   3000 m žiaci (Nitra, 13. 6.1998): 1. Matej Tóth,83 acsnr 13:18,76, 2. Viktor Paulovič,83 drhlo 14:31,44, 3. Michal Blažek,85 agshh 14:48,12, 4. Dušan Krajčovič,84 umbbb 15:02,31, 5. Marek Voznický,85 drhlo 15:02,74, 6.Ju-raj Kolenčík,84 acsnr 15:16,17, na štarte i v cieli 16 chodcov;

5000 m dorastenci (Banská Bystrica, 4. 7.1998): 1. Tomáš Čambal,81 acsnr 21:39,8, 2. Miroslav Mráz,81 umbbb 22:06,7, 3. Matej Tóth,83 acsnr 23:13,4, 4. Ľuboš Thomka,81 ztsmt 23:41,7, 5. Roman Fašánek,82 umbbb 24:03,0, 6. Jozef Hudec,82 jucbm 24:23,4, na štarte i v cieli 11 chodcov;

10 000 m juniori (Košice, 27. 6.)1998: 1. Miloš Bátovský,79 aškbb 43:49,90, 2. Radovan Eľko, 80 ošgke 46:21,14, 3. Miroslav Mráz,81 umbbb 47:40,70, 4. Tomáš Čambal,81 acsnr 48:50,08, 5.Valér Bödi,82 ošgke 54:21,39;

20 km muži (Nitra, 11. 7.1998): 1. Igor Kollár,65 aškbb 1:23:29, 2. Štefan Malík,66 ukbla 1:23:41, 3. Erík Kalina,75 agshh 1:25:48, 4. Peter Korčok,74 aškbb 1:28:37, 5. Martin Pupiš,78 aškbb 1:30:53, 6. Peter Šeben,78 agshh 1:31:09, 7. Roman Mrázek,62 aškbb 1:32:14, 8. Peter Malík,69 lokšu 1:33:21, 9. Matej Spišiak, 78 aškbb 1:33:51, 10. Miloš Bátovský,79 aškbb 1:40:48, na štarte 17 chodcov, 6 NF, 1 DQ;

50 km muži (Šurany, 22. 3.1998): 1. Štefan Malík,66 ukbla 3:52:49, 2.Erik Kalina,75 agshh 3:59:37, 3.Peter Korčok,74 aškbb 4:00:10, 4. Dušan Genov,71 drhlo 4:34:36, na štarte 19 chodcov, 13 NF, 2 DQ;

3000 m žiačky (Nitra, 13. 6.1998): 1. Zuzana Malíková,83 lokšu 14:52,90, 2. Michaela Bérešová,84 lokšu 16:21,34, 3. Mária Novotná,84 tatsn 16:36,27, 4. Mária Vargaeštóková,83 umbbb 16:38,89, 5. Lucia Mackaničová,83 aškbb 16:48,55, 6. Daniela Malovcová,83 ašktt 16:55,08, na štarte 10 chodkýň, 1 DQ;

3000 m dorastenky (Banská Bystrica, 4. 7.1998): 1. Mária Raganová, 83 spkdu 14:18,4, 2. Zuzana Malíková,83 lokšu 15:00,9, 3. Miriam Herková,82 ošgke 16:03,2, 4. Michaela Bérešová,84 lokšu 16:15,1, 5. Zuzana Krasnecová,81 ztsmt 16:24,9, 6. Mária Vargaeštóková,83 umbbb 16:31,0, na štarte i v cieli 10 chodkýň;

5000 m juniorky (Košice, 27. 6.1998): 1. Zuzana Blažeková,80 umbbb 23:30,35, 2. Mária Gáliková,80 umbbb 24:25,22, 3. Petra Kulcsárová,80 stuke 26:21,07, 4. Miriam Herková,82 ošgke 28: 42,11;

10 km ženy (Nitra, 11. 7.): 1. Zuzana Zemková,67 škpšp 48:19, 2. Henrieta Rusnáková,71 stuke 50:01, 3. Mária Gáliková,80 umbbb 51:02, 4. Zuzana Blažeková,80 umbbb 51:02, 5. Anna Brnová,75 ztsmt 53:01, 6. Petra Kulcsárová,80 stuke 56:44.

 

Majstrovstvá SR – 1997

 

   3000 m žiaci (Dubnica nad Váhom, 14. 6.1997): 1.Matej Tóth,83 acsnr 14:22,0, 2.Jozef Hudec,82 jucbm 14:36,0, 3. Rudolf Jankovič,82 jucbm 14:45,0, 4.Roman Fašánek,82 umbbb 14:51,0, 5.Jozef Mesiarkin,84 elsnz 15:42,0, 6. Patrik Kovács,84 elsnz 15:54,0, na štarte 13 chodcov, 1 DQ;

5000 m dorastenci (Nitra, 28. 6.1997): 1. Radovan Eľko,80 ošgke 21:13,27, 2. Miroslav Mráz,81 umbbb 22:56,84, 3. Tomáš Čambal,81 acsnr 23:49,02, 4. Roman Odler,81 umbbb 24:02,62, 5. Ľuboš Thomka,81 ztsmt 24:28,64, 6. Roman Fašánek,82 umbbb 24:39,32, na štarte 10 chodcov, 1 DQ;

10 000 m juniori (Banská Bystrica, 5. 7.1997): 1. Martin Pupiš,78 aškbb 43:10,5, 2. Radovan Eľko,80 ošgke 43:22,3, 3. Štefan Petrovič,78 aškbb 43:50,8, 4. Matej Spišiak,78 aškbb 44:14,3, 5. Július Nyár-jas,78 aškbb 45:26,1, 6. Ľuboš Thomka,81 ztsmt 49:36,2, na štarte 8 chodcov, 2 DQ;

20 km muži (Košice, 21. 6.1997): 1. Štefan Malík,66 ukbla 1:24:24, 2. Róbert Valíček,69 stuke 1:24:55, 3.Peter Tichý,69 stuke 1:25:53, 4.Peter Malík,69 lokšu 1:26:41, 5. Roman Mrázek,62 aškbb 1:27:11, 6. Marek Janek,77 krupi 1:31:07, 7. Erik Kali-na,75 aškbb 1:33:56, 8. Roman Benčík,70 umbbb 1:35:25, 9. Peter Šeben,78 aškbb 1:37:51, 10. Štefan Petrovič, 78 aškbb 1:39:06, na štarte 15 chodcov, 2 NF, 1 DQ;

50 km muži (Dudince, 16. 3.1997): 1. Štefan Malík,66 ukbla 3:50:20, 2. Roman Mrázek,62 aškbb 3:55:49 3. Peter Tichý,69 stuke 4:05:01, 4. Peter Korčok,74 krupi 4:13:32, 5.Peter Malík,69 lokšu 4:15:16, 6.Roman Benčík,70 umbbb 4:26:28, na štarte 16 chodcov, 10 NF;

3000 m žiačky (Dubnica nad Váhom, 14. 6.1997): 1. Zuzana Malíková,83 lokšu 15:52,0, 2. Mária Raganová,83 spkdu 16:21,0, 3. Lucia Mackaničová,83 jasbj 16:47,0, 4. Miriam Herková,82 ošgke 17:03,0, 5. Michaela Bérešová,84 lokšu 17:06,0, 6. Lucia Fabiánová,83 spkdu 17:06,0, na štarte i v cieli 11 chodkýň;

3000 m dorastenky (Nitra, 29. 6.1997): 1. Mária Gáliková,80 umbbb 14:06,72, 2. Štefánia Kulhanová,80 ošgke 14:44,34, 3. Zuzana Blažeková,80 umbbb 15:04,64, 4. Zuzana Malíková,83 lokšu 16:04,18, 5. Mária Raganová,83 spkdu 16:19,76, 6.Zuzana Kras-necová,81 ztsmt 16:47,62, na štarte i v cieli 9 chodkýň;

5000 m juniorky (Banská Bystrica, 6. 7.1997): 1. Mária Gáliková,80 umbbb 24:09,5, 2. Zuzana Blažeková,80 umbbb 24:11,4, 3. Štefánia Kulhanová,80 ošgke 24:35,5, 4. Zuzana Krasnecová,81 ztsmt 27:15,4, 5. Silvia Letkovská,79 ošgke 27:50,0, 6. Júlia Hrotková,79 umbbb 30: 11,0;

10 km ženy (Košice, 21. 6.1997): 1. Zuzana Zemková,67 ukbla 49:33, 2. Henrieta Rusnáková,71 stuke 53:38, 3. Eva Seidlová,77 umbbb 59:57, 4. Katarína Pavelková,77 spkdu 1:01:07, 5. Júlia Hrotková,79 umbbb 1:03:39.

  

Majstrovstvá SR – 1996

 

   3000 m žiaci (Bratislava, 15. 6.1996): 1. Tomáš Čambal,81 chknr 13:18,58, 2. Martin Halás,81 chknr 13:32,12, 3. Miroslav Mráz,81 umbbb 13:44,98, 4. Ľuboš Thomka,81 ztsmt 13:45,48, 5. Miroslav Illéš,83 acsnr 15:20,50, 6. Roman Fašánek,82 umbbb 16:11,70, na štarte i v cieli 11 chodcov;

5000 m dorastenci (Banská Bystrica, 23. 6.1996): 1. Radovan Eľko,80 ošgke 21:43,1, 2. Miloš Bátovský,79 krupi 22:40,2, 3.Tomáš Čambal,81 chknr 23:12,3, 4. Stanislav Biath,79 jasbj 23:41,9, 5. Miroslav Mráz,81 umbbb 23:51,7, 6. Martin Halás,81 chknr 24:01,8, na štarte i v cieli 8 chodcov;

10 000 m juniori (Košice, 6. 7.1996): 1. Marek Janek,77 aškbb 45:09,50, 2. Matej Spišiak, 78 chknr 45:36,70, 3. Miloš Bátovský,79 krupi 46:17,95, 4. Štefan Petrovič,78 jasbj 47:21,14, 5. Peter Šeben,78  aškbb 48:32,50, 6. Dávid Vajányi,78 ošgke 49:16,66, na štarte 12 chodcov, 5 DQ;

20 km muži (Borský Mikuláš, 25. 5.1996): 1. Igor Kollár,65 aškbb 1:23:19, 2. Róbert Valíček,69 stuke 1:25:36, 3. Roman Mrázek,62 aškbb 1: 26:38, 4. Štefan Malík,66 ukbla 1:28:31, 5. Peter Tichý,69 stuke 1:29:14, 6. Pavol Blažek,58 aškbb 1:31:14, 7. Erik Kalina,75 aškbb 1:33:59, 8. Peter Korčok,74 krupi 1:36:32, 9. Dušan Genov,71 drhlo 2:06:03, na štarte 14 chodcov, 5 NF;

50 km muži (Dudince, 24. 3.1996): 1. Roman Mrázek,62 aškbb 3:50:54, 2. Peter Tichý,69 stuke 3: 51:22, 3. Štefan Malík,66 ukbla 3:54:49, 4. Peter Korčok,74 krupi 3:59:01, 5. Miloš Mojžiš,67 drhlo 4:03:55, 6. Kazimír Verkin,72 aškbb 4:04:14, 7. Roman Benčík,70 umbbb 4:12:27, na štarte 14 chodcov, 6 NF, 1 DQ;

3000 m žiačky (Bratislava, 15. 6.1996): 1. Zuzana Malíková,83 lokšu 15:43,40, 2. Lucia Tirpáková,81 škcmi 16:09,68, 3. Zuzana Krasnecová,81 ztsmt 17:13,52, 4. Pavla Tajbošová,81 chemo 17:39,50, 5. Michaela Bérešová,84 lokšu 17:40,58, 6. Silvia Nagyová,82 dacds 17:43,60, na štarte i v cieli 15 chodkýň;

3000 m dorastenky (Banská Bystrica, 23. 6.1996): 1. Štefánia Kulhanová,80 ošgke 14:39,8, 2. Zuzana Blažeková,80 umbbb 14:50,7, 3. Mária Gáliková,80 umbbb 15:07,8, 4. Silvia Letkovská,79 ošgke 15:27,5, 5. Daša Zachardalová,79 ošgke 15:41,2, 6. Zuzana Malíková,83 lokšu 15:43,7, na štarte i v cieli 10 chodkýň;

5000 m juniorky (Košice, 6. 7.1996): 1. Zuzana Blažeková,80 umbbb 25:54,36, 2. Zuzana Zboranová,78 ztsmt 26:19,40, 3. Štefánia Kulhanová,80 ošgke 26: 28,36, 4. Mária Gáliková,80 umbbb 26:35,95, 5. Silvia Letkovská,79 ošgke 27:26,64, 6. Petra Kulcsárová,80 stuke 34:13,80, na štarte 7 chodkýň, 1 NF;

10 km ženy (Borský Mikuláš, 25. 5.1996): 1. Zuzana Zemková,67 ukbla 51:21, 2. Ivana Brozmanová,69 stuke 53:31, 3. Zuzana Zboranová,78 ztsmt 55:44, na štarte 5 chodkýň, 2 NF.

 

Majstrovstvá SR – 1995

 

   3000 m žiaci (Košice, 17. 6.1995): 1. Radovan Eľko,80 ošgke 13:39,59, 2. Miroslav Mráz,81 umbbb 14:18,87, 3. Tomáš Čambal,81 chknr 14:20,30, 4.Martin Halás,81 chknr 14:21,19, 5.Vladimír Píš,80 umbbb 14:23,31, 6.Ľu-boš Thomka,81 ztsmt 15:20,75, na štarte i v cieli 9 chodcov;

5000 m dorastenci (Nitra, 24. 6.1995: 1. Štefan Petro-vič,78 jasbj 21:30,76, 2. Matej Spišiak,78 chknr 21:47,72, 3. Martin Pupiš,78 asvšd 21:52,04, 4. Július Korčok, 78 krupi 23:05,96, 5. Dávid Vajányi,78 ošgke 23:08,46, 6. Peter Šeben,78 lokšu 23:09,18, na štarte 16 chodcov, 2 NF;

10 000 m juniori (Košice, 8. 7.1995): 1. Marek Janek,77 krupi 44:26,18, 2. Štefan Petrovič,78 jasbj 44:52,82, 3. Miloš Supek,77 asvšd 46:29,50, 4. Matej Spišiak,78 chknr 46:49,33, 5. Miloš Bátovský,79 krupi 47:39,42, 6. Peter Šeben,78 lokšu 48:49,34, na štarte 10 chodcov, 2 DQ;

20 km muži (Banská Bystrica, 1. 7.1995): 1. Igor Kollár,65 asvšd 1:23:45, 2. Roman Mrázek,62 asvšd 1:25:29, 3. Pavol Blažek,58 asvšd 1:25:38, 4. Róbert Valíček, 69 stuke 1:25:56, 5. Peter Korčok,74 asvšd 1:31:35, 6. Peter Barto,75 asvšd 1:34:33, 7. Erík Kalina,75 jučbb 1: 37:29, na štarte 12 chodcov, 4 NF, 1 DQ;

50 km muži (Dudince, 26. 3.1995): 1. Štefan Malík,66 ukbla 3:48:53, 2. Pavol Blažek,58 asvšd 3:51:19, 3. Roman Mrázek,62 asvšd 3:54:59 4 Peter Tichý,69 stuke 3:55:38, 5. Kazimír Verkin,72 umbbb 4:04:42, 6. Miloš Mojžiš,67 drhlo 4:06:01, 7. Peter Korčok,74 krupi 4:07:56, 8. Roman Ben-čík,70 umbbb 4:09:26, 9. Karol Repaský,69 stuke 4:13:32, 10. Ernest Caban,78 umbbb 5:54:39, na štarte 15 chodcov, 5 NF;

3000 m žiačky (Košice, 17. 6.1995): 1. Štefánia Kulhanová,80 ošgke 15:09,51, 2.Mária Gáliková,80 umbbb 15:32,55, 3. Zuzana Blažeková,80 umbbb 15:47,64, 4. Lucia Tirpáková,81 škcmi 16:48,35, 5. Zuzana Krasnecová,81 ztsmt 16:55,95, 6.Pavla Tajbošová,81 chemo 17:54,63, na štarte i v cieli 7 chodkýň;

3000 m dorastenky (Nitra, 25. 6.1995): 1. Lenka Vincentová,79 umbbb 15:31,23, 2. Štefánia Kulhanová,80 ošgke 15:40,65, 3. Silvia Letkovská,79 ošgke 15:49,19, 4. Zuzana Zboranová,78 ztsmt 16:02,43, 5. Katarína Kolenová,79 drhlo 16:27,65, 6. Zuzana Malíková,83 lokšu 16:30,79, na štarte 9 chodkýň, 1 NF, 1 DQ;

5000 m juniorky (Košice, 9. 7.1995): 1. Eva Seidlová,77 umbbb 26:37,60, 2. Silvia Letkovská,79 ošgke 28:22,36, 3. Ivana Javorová,77 ztsmt 29:37,80, 4. Daša Zachardalová,79 ošgke 30:04,24, na štarte 5 chodkýň, 1 NF;

10 km ženy (Banská Bystrica, 1. 7.1995): 1. Henrieta Rusnáková,71 stuke 50:55, 2. Ivana Brozmanová,69 stuke 52:35, 3. Mária Šajgalová,72 umbbb 53:34, 4. Jana Genovová,75 drhlo 56:25, 5. Eva Seidlová,77 umbbb 58:12, 6. Mária Marczellová,75 dacds 59:40.

 

Majstrovstvá SR – 1994

 

   3000 m žiaci (Banská Bystrica, 18. 6.1994): 1. Stanislav Biath,79 jasbj 13:59,04, 2. Miloš Bátovský,79 krupi 13: 59,05, 3. Radovan Eľko,80 vsžke 14:17,10, 4. Miroslav Mráz,81 umbbb 14:31,02, 5. Tomáš Čambal,81 acsnr 14:31,31, 6. Vladimír Píš,80 umbbb 14:45,26, na štarte i v cieli 18 chodcov;

5000 m dorastenci hala (Banská Bystrica, 5. 2.1994): 1. Marek Janek,77 krupi 22:16,43, 2. Matej Spišiak,78 acsnr 23:17,83, 3. Martin Pupiš,78 umbbb 23:21,32, 4. Marek Pirhala,77 umbbb 23:35,52, 5. Andrej Lenhardt,78 umbbb 23:57,18, 6. Július Korčok,78 krupi 24:07,67, na štarte 19 chodcov, 2 NF, 4 DQ;

5000 m dorastenci (Košice, 10. 7.1994): 1. Marek Janek,77 krupi 22:13,30, 2. Miloš Supek,77 drhlo 23:05,10, 3. Martin Pupiš,78 umbbb 23:12,90, 4. Štefan Petrovič,78 jasbj 23: 18,80, 5. Dávid Vajányi,78 ošgke 23:19,50, 6. Július Korčok,78 krupi 23:22,80, na štarte 17 chodcov, 1 NF, 2 DQ;

 5000 m juniori hala (Banská Bystrica, 22. 1.1994): 1. Marek Janek,77 krupi 21:55,89, 2. Július Korčok,78 krupi 24:08,81, 3. Marek Pirhala,77 ošgke 24:17,45, 4.Andrej Lenhardt,78 umbbb 24:29,31, 5.Dávid Vajányi,78 ošgke 24:43,88, na štarte 6 chodcov, 1 DQ;

10 000 m juniori (Nitra, 25. 6.1994): 1. Erik Kalina,75 jučbb 44:45,8, 2. Peter Barto,75 asvšd 45:09,5, 3. Marek Janek,77 krupi 45:16,5, 4. Gabriel Trefa,75 ošgke 46:55,8, 5. Dušan Dobrotka,77 jučbb 48:07,5, 6. Marián Juhás,76 stuke 49:55,7, na štarte i v cieli 7 chodcov;

5000 m muži hala (Wien, 29. 1.1994): 1. Igor Kollár,65 asvšd 19:02,36, 2. Pavol Blažek,58 asvšd 19:09,05, 3. Karol Repaský,69 stuke 19:20,80, 4. Štefan Malík,66 ukbla 19:28,20, 5. Kazimír Verkin,72 asvšd 20:53,40, 6. Erik Kalina,75 jučbb 22: 02,84, na štarte 8 chodcov, 1 NF, 1 DQ;

20 km muži (Bratislava, 2. 7.1994): 1. Igor Kollár,65 asvšd 1:24:48, 2. Pavol Blažek,58 asvšd 1:25:11, 3. Róbert Valíček,69 stuke 1:27:02, 4. Štefan Malík,66 stuke 1:30:52, 5. Ján Zá-hončík,65 asvšd 1:33:20, 6.Peter Barto,75 umbbb 1:38:02, na štarte 14 chodcov, 7 NF, 1 DQ;

50 km muži (Dudince, 27. 3.)1994: 1. Pavol Blažek,58 asvšd 3:52:45, 2. Štefan Malík,66 ukbla 3:54:29, 3. Peter Tichý,69 stuke 3:57:51, 4. Miloš Mojžiš,67 drhlo 4:10:27, 5. Kazimír Verkin,72 asvšd 4:13:42, 6. Róbert Valíček,69 stuke 4:22:30, 7. Peter Korčok,74 krupi 4 :24:13, na štarte 12 chodcov, 5 NF;

3000 m žiačky (Banská Bystrica, 18. 6.1994): 1. Silvia Pilková,80 acsnr 15:36,54, 2. Silvia Letkovská,79 ošgke 15:40,67, 3. Daša Zachardalová,79 ošgke 15:48,32, 4. Štefánia Kulhanová,80 ošgke 15:57,18, 5.Štefánia Bödiová,79 škcmi 16:04,70, 6.Katarína Kolenová,79 drhlo 16:05,62, na štarte i v cieli 15 chodkýň;

3000 m dorastenky hala (Banská Bystrica, 5. 2.1994): 1. Ivana Javorová, 77 ztsmt 15:41,70, 2. Jana Obšitošová,77 ošgke 15:54,63, 3. Katarína Kolenová,79 drhlo 16:19,96, 4. Katarína Zámečníková,78 drhlo 16:22,00, 5. Zuzana Balážová,79 ztsmt 16:37,15, 6.Eva Dubašáková,77 umbbb 16:41,94, na štarte 13 chodkýň, 1 NF, 3 DQ;

3000 m dorastenky (Košice, 10. 7.1994): 1. Jana Obšitošová,77 ošgke 15:22,33, 2. Ivana Javorová,77 ztsmt 15:52,38, 3.Eva Seidlová,77 umbbb 15:56,59, 4.Silvia Letkovská,79 ošgke 16:11,33, 5.Zuzana Blažeková,80 umbbb 16:18,90, 6. Eva Dubašáková,77 umbbb 16:23,42, na štarte i v cieli 14 chodkýň;

3000 m juniorky hala (Banská Bystrica, 22. 1.1994): 1. Viera Loškárová,76 ošgke 14:26,61, 2. Jana Genovová,75 drhlo 14:34,84, 3. Mária Marczellová,75 dacds 15:09,63, 4. Gabriela Chaternuchová,76 acsnr 15:42,26, 5.Silvia Letkovská,79 ošgke 16:40,91, 6.Daša Zachardalová,79 ošgke 17:00,53;

5000 m juniorky (Nitra, 26. 6.1994): 1.Vie-ra Loškárová,76 ošgke 24:27,4, 2. Anna Brnová,75 ztsmt 24:58,0, 3. Mária Marczellová,75 dacds 26:30,4, 4.Ja-na Obšitošová,77 ošgke 26:41,2, 5. Gabriela Chaternuchová,76 acsnr 27:34,8, na štarte 6 chodkýň, 1 NF;

3000 m ženy hala (Wien, 29. 1.1994): 1. Zuzana Zemková,67 ukbla 12:56,10, 2. Henrieta Rusnáková,71 stuke 13:52,76, 3. Viera Loškárová,76 ošgke 14:14,34, 4. Jana Genovová,75 drhlo 14:26,12, 5. Mária Marczellová,75 dacds 15: 23,62, 6. Jana Obšitošová,77 ošgke 16:35,92, na štarte 7 chodkýň, 1 DQ;

10 km ženy (Bratislava, 2. 7.1994): 1. Ivana Brozmanová,69 stuke 49:34, 2. Henrieta Rusnáková,71 stuke 51:37, 3. Mária Marczellová,75 dacds 57:09, 4. Tatiana Benčeková,72 acsnr 59:10, na štarte 5 chodkýň, 1 NF.

  

Majstrovstvá SR – 1993

 

   3000 m žiaci (Nitra, 26. 6.1993): 1. Štefan Petrovič,78 jasbj 13:55,46, 2. Dávid Vajányi,78 ošgke 14:07,11, 3.Júli-us Korčok,78 krupi 14:11,98, 4. Peter Šeben,78 lokšu 14:23,72, 5. Martin Pupiš,78 umbbb 14:48,00, 6. Andrej Lenhardt, 78 umbbb 15:00,64, na štarte 15 chodcov, 2 DQ;

5000 m dorastenci hala (Banská Bystrica, 7. 2.1993): 1.Peter Rusko,76 umbbb 22:01,5, 2. Marek Janek,77 krupi 22:49,4, 3. Marián Juhás,76 stuke 23:10,3, 4.Dušan Dobrotka, 77 jučbb 23:47,4, 5.Miloš Supek,77 drhlo 24:23,5, 6.Július Korčok,78 krupi 25:14,8, na štarte i v cieli 9 chodcov;

5000 m dorastenci (Košice, 19. 6.1993): 1. Peter Rusko,76 umbbb 22:24,98, 2. Marek Janek,77 krupi 23:06,98, 3. Marián Juhás,76 stuke 23:30,54, 4. Dušan Dobrotka,77 jučbb 23:48,86, 5. Miloš Supek,77 drhlo 24 :17,96, 6. Viliam Lacko,77 ošgke 24:34,58, na štarte 11 chodcov, 1 NF;

10 000 m juniori (Košice, 19. 6.1993): 1. Erik Kalina,75 jučbb 44:09,15, 2. Martin Kondys,74 asvšd 45:17,52, 3. Peter Korčok,74 krupi 46:03,20, 4. Peter Barto,75 asvšd 47:05,40, 5.Gabriel Trefa,75 ošgke 48:53,32, 6. Dušan Žambokréthy,75 drhlo 49:19,72, na štarte i v cieli 7 chodcov;

5000 m muži hala (Wien, 31. 1.1993): 1. Miroslav Boško,68 stuke 19:11,12, 2. Pavol Blažek,58 asvšd 19:30,87, 3. Igor Kollár,65 asvšd 19:37,23, 4. Ján Záhončík,65 asvšd 19:52,81, 5. Róbert Valíček,69 stuke 20:03,68, 6. Štefan Malík,66 ukbla 20:16,62, 7. Kazimír Verkin,72 asvšd 20:18,71, 8. Peter Čtvrtníček,73 umbbb 20:42,03, 9. Peter Korčok,74 krupi 21:32,63, 10. Miloš Mojžiš,67 drhlo 22:08,06, na štarte 12 chodcov, 2 DQ;

20 000 m muži (Banská Bystrica, 3. 7.1993): 1. Igor Kollár,65 asvšd 1:21:10,0, 2. Pavol Blažek,58 asvšd 1: 21:54,0, 3. Ján Záhončík,65 asvšd 1:22:43,0, 4. Karol Repaský,69 stuke 1:23:21,0, 5. Miroslav Boško,68 stuke 1:23:29,0, 6. Miloš Mojžiš,67 drhlo 1:27:32,0, 7. Martin Maruška,72 umbbb 1:27:36,0, 8. Roman Benčík,70 umbbb 1:31:26,0, 9. Ján Obšitoš,73 asvšd 1:35:31,0, 10. Róbert Klimko,73 krupi 1:42:38,0, na štarte 13 chodcov, 3 NF;

50 km muži (Dudince, 26. 9.1993): 1. Róbert Valíček,69 stuke 4:28:08, 2. Miroslav Boško,68 stuke 4:32 :14, 3. Kazimír Verkin,72 asvšd 4:36:01, 4. Róbert Klimko,73 krupi 4:47:13, na štarte 8 chodcov, 4 NF;

3000 m žiačky (Nitra, 27. 6.1993): 1. Slávka Doliničová,79 škcmi 16:09,41, 2. Katarína Kolenová,79 drhlo 16:13,88, 3. Ka-tarína Zámečníková,78 drhlo 16:28,93, 4. Silvia Letkovská,79 šzšpo 16:35,01, 5. Zuzana Balážová,79 ztsmt 16: 35,23, 6.Štefánia Bödiová,79 škcmi 16:44,25, na štarte i v cieli 10 chodkýň;

3000 m dorastenky hala (Banská Bystrica, 7. 2.199): 1.Viera Loškárová,76 ošgke 14:20,8, 2. Jana Obšitošová,77 ošgke 15:01,1, 3. Eva Dubašáková, 77 umbbb 15:36,6, 4. Gabriela Chaternuchová,76 acsnr 15:46,1, 5. Eva Seidlová,77 umbbb 15:47,2, 6. Slávka Doliničová,79 škcmi 16:50,4, na štarte i v cieli 8 chodkýň;

3000 m dorastenky (Košice, 20. 6.1993): 1. Jana Obšito-šová,77 ošgke 14:42,76, 2. Viera Loškárová,76 ošgke 15:11,72, 3. Ivana Javorová,77 ztsmt 15:50,08, 4. Elena Zlúkyová,77 umbbb 16:15,04, 5. Eva Seidlová,77 umbbb 16:18,40, 6. Slávka Doliničová,79 škcmi 16:48,20, na štarte i v cieli 10 chodkýň;

5000 m juniorky (Košice, 20. 6.1993): 1.Jana Genovová,75 drhlo 25:19,54, 2. Miroslava Fekiačová,75 umbbb 26:36,75, 3. Anna Brnová,75 ztsmt 26:48,83, 4. Lenka Ivolková,74 elsnz 28:29,79;

3000 m ženy hala (Wien, 31. 1.1993): 1. Zuzana Zemková,67 ukbla 12:59,64, 2. Viera Loškárová,76 ošgke 14:20,93, 3. Miroslava Fekiačová,75 umbbb 15:12,41, 4. Iveta Szabová,75 ošgke 15:36,35, 5. Anna Brnová,75 zťsmt 15:48, 87, 6. Jana Obšitošová,77 ošgke 16:00,51;

10 000 m ženy (Banská Bystrica, 3. 7.1993): 1. Zuzana Zemková,67 ukbla 47:25,9, 2. Ivana Brozmanová,69 stuke 49:54,7, 3. Henrieta Kozlíková,71 stuke 51:36,4, 4. Anna Brnová,75 ztsmt 55:14,3, 5. Miroslava Fekiačová,75 umbbb 56:52,3, 6. Eva Seidlová,77 umbbb 1:00:29,3, 7. Tatiana Ben-čeková,72 acsnr 1:03:04,6. 

 

Majstrovstvá SR – 1992

 

  3000 m žiaci (Banská Bystrica, 20. 6.1992): 1.Marek Janek,77 krupi 13:41,9, 2.Dušan Dobrotka,77 junbb 14:09,6, 3. Miloš Supek,77 drhlo 14:16,3, 4. Štefan Petrovič,78 parbj 14:18,2, 5. Viliam Lacko,77 ošgke 15:11,3, 6. Marek Pirhala,77 ošgke 15:22,1, na štarte 16 chodcov, 1 DQ;

5000 m dorastenci hala (Banská Bystrica, 2. 2.1992.): 1. Gabriel Trefa,75 ošgke 21:59,52, 2. Peter Barto,75 slább 22:03,72, 3. Peter Rusko,76 slább 22:45,08, 4. Dušan Žambokréthy,75 drhlo 23:50,34, 5. Erik Kalina,75 junbb 24:05,20, 6.Marek Vítkovič,75 šdruž 24:11,02, na štarte i v cieli 9 chodcov;

5000 m dorastenci (Nitra, 13. 6.1992): 1. Gabriel Trefa,75 ošgke 22:03,69, 2. Peter Barto,75 slább 22:07,59, 3. Erik Kalina,75 junbb 22:41,83, 4. Marek Janek,77 krupi 23:14,21, 5. Dušan Žambokréthy,75 drhlo 23:21,79, 6. Marián Juhás 76 stuke 24:43,25, na štarte 12 chodcov, 1 NF, 1 DQ;

5000 m juniori hala (Banská Bystrica, 2. 2.1992): 1. Peter Čtvrtníček,73 slább 21:54,64, 2. Róbert Klimko,73 krupi 22:14,10, 3. Peter Korčok,74 krupi 22:44,61, 4. Ján Obšitoš,73 stuke 23:14,74, 5. Peter Mečiar,73 acsnr 23:51,06, 6. Tibor Nilaš, 74 acsnr 24:03,14, na štarte 8 chodcov, 1 DQ;

10 000 m juniori (Nitra, 13. 6.1992): 1. Ján Obšitoš,73 stuke 47:02, 43, 2. Róbert Klimko,73 krupi 47:20,71, 3. Martin Kondys,74 junbb 49:20,31, 4. Tibor Nilaš,74 acsnr 52:38,93;

5000 m muži hala (Banská Bystrica, 26. 1.1992): 1. Karol Repaský,69 stuke 19:38,08, 2. Miroslav Boško,68 stuke 19:50,40, 3. Štefan Malík,66 ukbla 20:00,40, 4. Kazimír Verkin,72 slább 21:05,64, 5. Martin Maruška,72 asvšd 21:55,74, 6. Dušan Genov,71 drhlo 22:56,21;

20 km muži (Dubnica nad Váhom, 23. 5.1992): 1. Igor Kollár,65 asvšd 1:22:40, 2. Ján Záhončík,65 asvšd 1:27:16, 3. Štefan Malík,66 ukbla 1:29:27, 4. Róbert Valíček,69 asvšd 1: 30:43, 5. Miloš Mojžiš,67 drhlo 1:33:50, 6. Roman Benčík,70 slább 1:35:28, 7. Peter Malík,69 lokšu 1:35:59, 8. Gabriel Trefa,75 ošgke 1:38:34, 9. Ján Obšitoš,73 stuke 1:38:54, 10. Emil Krivoš,60 krilm 1:49:55, na štarte 17 chodcov, 4 NF, 3 DQ;

50 km muži (Dudince, 26. 4.1992): 1.roman mrázek,62 asvšd 3:55:02, 2. Pavol Blažek,58 asvšd 3:57:19, 3. Pavol Szikora,52 asvšd 4:02:00, 4. Štefan Malík,66 ukbla 4:09:32, 5. Kazimír Verkin,72 slább 5:01:04, na štarte 16 chodcov, 11 NF;

3000 m žiačky (Banská Bystrica, 20. 6.1992): 1. Jana Obšitošová,77 ošgke 15:37,1, 2. Elena Zlúkyová,77 mostb 15:57,1, 3. Eva Dubašáková,77 slább 16:05,0, 4. Ivana Javorová,77 ztsmt 16:26,1, 5. Dušana Dobrotková,78 spkdu 16:30,8, 6. Eva Seidlová,77 slább 16:39,4, na štarte i v cieli 15 chodkýň;

3000 m dorastenky hala (Banská Bystrica, 2. 2.1992): 1. Viera Loškárová,76 ošgke 14:10,08, 2. Jana Geno-vová,75 drhlo 14:15,12, 3. Anna Brnová,75 ztsmt 15:06,16, 4. Miroslava Fekiačová,75 slább 15:33,42, 5. Iveta Szabová,75 ošgke 15:42,68, 6. Mária Marczellová,75 dacds 15:51,82, na štarte i v cieli 8 chodkýň;

3000 m dorastenky (Nitra, 13. 6.1992): 1. Viera Loškárová,76 ošgke 13:51,43, 2. Jana Genovová,75 drhlo 14:03,04, 3. Miro-slava Fekiačová,75 slább 15:00,08, 4. Anna Brnová,75 ztsmt 15:16,86, 5. Iveta Szabová,75 ošgke 15:21,04, 6. Denisa Pecníková,75 slább 16:11,04, na štarte i v cieli 7 chodkýň;

3000 m juniorky hala (Banská Bystrica, 2. 2.1992): 1. Jana Obšitošová,77 ošgke 15:27,13, 2. Silvia Križanová,74 drhlo 16:28,27, 3. Lenka Ivolková,74 elsnz 16:34,49, 4. Elena Zlúkyová,77 mostb 16:40,83, 5. Eva Seidlová,77 slább 17:49,87; 5000 m juniorky (Nitra, 13. 6.): 1. Lenka Ivolková,74 elsnz 27:58,29, 2. Silvia Križanová,74 drhlo 29:02,91, na štarte 3 chodkyne, 1 NF;

3000 m ženy hala (Banská Bystrica, 26. 1.1992): 1. Ivana Brozmanová,69 stuke 13:31,45, 2. Viera Loškárová,76 ošgke 14:34,23, 3. Jana Genovová,75 drhlo 15:07,11, 4. Silvia Križanová,74 drhlo 15:46,21, 5. Tatiana Benče-ková,72 acsnr 16:51,64, 6. Mária Marczellová,,75 dacds 17:24,43, na štarte 7 chodkýň, 1 NF;

10 km ženy (Dubnica nad Váhom, 23. 5.1992): 1. Viera Loškárová,76 ošgke 54:44, 2. Anna Brnová,75 ztsmt 55:34, 3. Miro-slava Fekiačová,75 slább 57:05, 4. Tatiana Benčeková,72 acsnr 59:28, na štarte 6 chodkýň, 1 NF, 1 DQ. 

 

Majstrovstvá SR – 1991

 

3000 m žiaci (Bratislava, 30. 6.1991): 1. Peter Rusko,76 spfbb 14:28,32, 2.Marián Juhás,76 lokru 14:29,79, 3.Ma-rek Janek,77 krupi 14:36,42, 4. Branislav Ferech,76 drhlo 14:59,73, 5. Ján Janeček,76 zvlsk 15:05,71, 6. Dušan Dobrotka,77 spfbb 15:05,73, na štarte i v cieli 9 chodcov;

5000 m dorastenci hala (Bratislava, 2. 2.1991., dlhšia trať – 5170 m): 1. Peter Korčok,74 krupi 23:57,7, 2. Peter Barto,75 spfbb 24:08,3, 3. Karol Palášthy,74 spfbb 24:14,3, 4. Erik Kalina,75 jučbb 24:34,5, 5. Gabriel Trefa,75 vštke 24:43,6, 6. Alexander Jeránek,74 jučbb 25: 34,3, na štarte i v cieli 9 chodcov;

5000 m dorastenci (Košice, 22. 6.1991): 1. Karol Palášthy,74 spfbb 23:41,99, 2. Gabriel Trefa,75 štake 23:53,67, 3. Peter Korčok,74 krupi 23:55,57, 4.Jozef Šimončič,74 drhlo 24:04,12, 5.Mar-tin Kondys,74 jučbb 24:17,15, 6. Peter Barto,75 spfbb 24:41,19, na štarte i v cieli 11 chodcov;

5000 m juniori hala (Bratislava, 2. 2.1991, dlhšia trať – 5170 m): 1. Martin Maruška,72 spfbb 21:33,4, 2. Kazimír Verkin,72 spfbb 21:57,7, 3. Róbert Klimko,73 krupi 23:52,8, 4. Jozef Belanec,73 zvlkm 23:57,8, 5. Marián Badinský,73 iskpa 24:00,3, 6. Miroslav Gerdenich,73 spfbb 24:02,2, na štarte 8 chodcov, 1 NF;

10 000 m juniori (Košice, 22. 6.1991): 1. Ján Obšitoš,73 lokru 49:39,15, 2. Marián Badinský,73 iskpa 49:58,90, 3. Róbert Klimko,73 krupi 50:43, 35, 4. Ladislav Liba,73 štake 53:55,94, 5. Daniel Kočiš,72 chehu 57:44,64, na štarte 6 chodcov, 1 DQ;

5000 m muži hala (Bratislava, 9. 2.1991): 1. Pavol Blažek,58 asvšd 19:14,3, 2. Ján Záhončík,65 asvšd 19:27,1, 3. Igor Kol-lár,65 asvšd 19:42,0, 4.petr gábriš,70 asvšd 20:08,1, 5. Štefan Malík,66 asvšd 20:41,8, 6. Dušan Genov,71 asvšd 21:48,5, 7. Ondrej Malík,61 lokšu 22:17,0, Richard Demeter,65 ztsmt bez času (chybou rozhodcov šiel o kolo menej, 4830 m, šiel 6.);

 20 km muži (Borský Mikuláš, 11. 5.1991): 1. Pavol Blažek,58 asvšd 1:22:00, 2.Ján Záhon-čík,65 asvšd 1:30:45, 3. Karol Repaský,69 stuke 1:34:18, 4. Peter Kohút,60 inter 1:34:28, 5. Peter Malík,69 lokšu 1:36:41, 6. Marcel Dudra,70 asvšd 1:38:11, 7. Dušan Genov,71 asvšd 1:38:50, 8. Róbert Klimko,73 krupi 1:39:39, 9. Roman Benčík,70 spfbb 1:39:56, 10. Ondrej Malík,61 lokšu 1:48:33, na štarte 15 chodcov, 2 NF, 1 DQ;

 50 km muži (Dudince, 7. 4.1991): 1. Pavol Szikora,52 asvšd 3:49:27, 2. Štefan Malík,66 asvšd 4:05:44, 3. Miroslav Boško,68 stuke 4:07:24, 4. Július Remenár,68 spfbb 4:22:22, 5. Marcel Dudra,70 asvšd 4:25:55, 6. Peter Malík,69 lokšu 4:41:29, na štarte 12 chodcov, 5 NF, 1 DQ;

3000 m žiačky (Bratislava, 9. 6.1991): 1. Viera Lošká-rová,76 štake 14:45,5, 2. Jana Obšitošová,77 štake 15:47,7, 3. Mária Kusá,76 drhlo 16:07,4, 4. Gabriela Chater-nuchová,76 acsnr 16:21,9, 5. Dana Mederová,76 zťsdu 16:42,0, 6. Andrea Laššáková,76 ztsmt 16:49,0, na štarte i v cieli 9 chodkýň;

3000 m dorastenky hala (Bratislava, 2. 2.1991): 1. Anna Brnová,75 ztsmt 15:22,8, 2. Mária Marczellová,75 dacds 15:26,9, 3. Miroslava Fekiačová,75 spfbb 15:40,5, 4. Jana Genovová,75 drhlo 15:44,8, 5. Iveta Szabová,75 vsžke 16:09,6, 6. Viera Loškárová,76 vsžke 16:25,9, na štarte i v cieli 8 chodkýň;

5000 m dorastenky (Košice, 22. 6.1991): 1. Viera Loškárová,76 štake 25:58,72, 2. Jana Genovová,75 drhlo 26:24,06, 3. Anna Brnová,75 ztsmt 26:41,02, 4. Mária Marczellová,75 dacds 27:33,34, 5. Iveta Szabová,75 štake 28:00,08, 6. Miroslava Fekiačová,75 spfbb 28:01,10, na štarte 8 chodkýň, 1 NF;

3000 m juniorky hala (Bratislava, 2. 2.1991): 1. Tatiana Benčeková,72 acsnr 16:28,1, 2.Tatiana Molnárová,72 acsnr 16:42,0; 5000 m juniorky (Košice, 22. 6.1991): 1. Tatiana Benčeková,72 ascnr 28:30,74, 2. Tatiana Molnárová,72 ukbla 28:36,30, 3. Erika Tóthová,74 acsnr 29:23,20;

3000 m ženy hala (Bratislava, 9. 2.1991): 1. Zuzana Zemková,67 ztsmt 13:30,9, 2.Henrieta Kozlíková,71 vsžke 13:36,3, 3. Mária Marczellová,75 dacds 15:28,8, 4. Alena Sladká,53 zvlža 15:36,1, 5. Bibiána Dolnáková, 71 drhlo 17:08,7, 6. Mária Kováčová,67 vsžke 17:33,5;

10 km ženy (Borský Mikuláš, 11. 5.1991): 1. Anna Brnová, 75 ztsmt 54:24, 2. Bibiána Dolnáková,71 drhlo 55:12, 3. Mária Kováčová,67 stuke 55:43, 4.Tatiana Benčeková, 72 acsnr 57:30, 5. Denisa Pecníková,75 spfbb 59:01, 6. Tatiana Molnárová,72 acsnr 59:32, na štarte 9 chodkýň, 2 NF, 1 DQ.

 

 

Majstrovstvá SR – 1990

 

   3000 m žiaci (Nové Mesto nad Váhom, 30. 9.1990): 1.Dušan Dobrotka,77 spfbb 15:40,2, 2.Marek Janek,77 krupi 15:46,5, 3. Milan Rízek,78 zvlsk 16:08,3, 4. Július Mikuš,78 drhlo 16:16,3, 5. Mário Ziman,77 acsnr 16:48,9, 6. Jozef Pavelka,78 zťsdu 17:01,4, na štarte i v cieli 9 chodcov;

5000 m ml. dorastenci hala (Bratislava, 3. 2.1990): 1. Gabriel Trefa,75 vštke 24:18,4, 2.Jozef Blín,75 zvlsk 24:22,3, 3. Peter Barto,75 spfbb 25:48,8, 4. Martin Kuník, 75 zťsdu 25:56,7, 5. Dušan Tecák,75 vštke 26:01,9, 6. Ján Janeček,76 zvlsk 29:34,7;

5000 m 14-roční ml. dorastenci (Dubnica nad Váhom, 16. 6.1990): 1. Marián Juhás,76 vštke 26:02,1, 2. Ján Janeček,76 zvlsk 26:02,5, 3. Slavomír Kokinčák,76 vsžke 26:16,8, 4. Branislav Ferech,76 vštt 27:29,5, 5. Jozef Kuník,76 zťsdu 29:21,9; 5000 5000m 15-roční ml. dorastenci (Dubnica nad Váhom, 16. 6.1990): 1.Gabriel Trefa,75 vštke 24:47,9, 2. Peter Bar-to,75 spfbb 24:50,9, 3. Erik Kalina,75 spfbb 25:07,0, 4. Martin Kuník,75 zťsdu 25:30,0, 5. Dušan Tecák,75 vštke 25:42,5, 6. Marek Vítkovič,75 šdruž 25:53,2, na štarte i v cieli 9 chodcov;

5000 m st. dorastenci hala (Bratislava, 3. 2.1990): 1. Peter Čtvrtníček,73 spfbb 23:21,8, 2. Marián Badinský,73 iskpa 23:36,4, 3. Jozef Belanec,73 zvlkm 23:45,6, 4. Milan Matis,73 vsžke 23:52,8, 5. Róbert Klimko,73 krupi 24:34,0, 6. Ladislav Liba,73 vštke 24:35,0, na štarte 10 chodcov, 1 NF ;

10 000 m st. dorastenci (Nitra, 16. 6.1990): 1.Ladislav Liba,73 vštke 48:27,0, 2. Marián Fáber,73 spfbb 49:15,4, 3. Peter Čtvrtníček,73 spfbb 49:26,8, 4. Ján Obšitoš,73 šdruž 49:32,2, 5. Peter Korčok,74 krupi 50:39,2, 6. Martin Kondys,74 spfbb 50:57,4, na štarte 17 chodcov, 4 NF;

5000 m juniori hala (Bratislava, 10. 2.1990): 1. Kazimír Verkin,72 spfbb 22:00,6, 2. Martin Maruška,72 spfbb 23:19,6, 3. Attila Širokman,72 vštke 24:57,8; 10 000 m juniori (Nitra, 16. 6.1990): 1.Juraj Černý,72 spfbb 46:45,2, 2. Marcel Hotovčín, 71 vštke 49:26,6;

5000 m muži hala (Bratislava, 10. 2.): 1. Ján Záhončík,65 asvšd 19:14,0, 2. Karol Repaský, 69 asvšd 20:22,3, 3. Štefan Malík,66 ukbla 21:08,1, 4. Marcel Dudra,70 asvšd 21:28,3, 5. Kazimír Verkin,72 spfbb 22:00,6, 6. Martin Maruška,72 spfbb 23:19,6, 7. václav protiva,65 zvlža 24:43,7, 8.Attila Širokman,72 vštke 24:57,8, Roman Benčík,70 asvšd NF;

20 km muži (Borský Mikuláš, 26. 5.): 1. Ján Záhončík,65 asvšd 1:22: 05, 2. Igor Kollár,65 asvšd 1:26:50, 3. Peter Tichý,69 postv 1:27:52, 4. petr gábriš,70 asvšd 1:28:37, 5. Marcel Dudra,70 asvšd 1:29:14, 6. Štefan Malík,66 ukbla 1:29:52, 7. Jozef Hudák,62 asvšd 1:30:27, 8. Miloš Mojžiš,67 drhlo 1:30:52, 9. Peter Kohút,60 inter 1:32:27, 10. Peter Kenderessy,70 zťsmt 1:34:13, na štarte 22 chodcov, 5 NF;

50 km muži (Dudince, 13. 5.): 1. Róbert Valíček,69 asvšd 4:10:44, 2. Štefan Malík,66 ukbla 4:12:28, 3. Peter Tichý,69 postv 4:31:31, Miloš Mojžiš,67 drhlo a ďalší najmenej 3 chodci NF;

3000 m žiačky (Nové Mesto nad Váhom, 29. 9.1990): 1. Jana Obšitošová,77 lokru 16:27,7, 2. Dušana Dobrotková,78 zťsdu 17:19,5, 3. Anna Korábska,78 tatsn 17:31,9, 4. Katarína Pavelková,77 zťsdu 17:48,7, 5. Michaela Kijačková,78 acsnr 18:03,0, 6. Andrea Hajašová,77 zťsdu 18:05,6, na štarte i v cieli 8 chodkýň;

3000 m ml. dorastenky hala (Bratislava, 3. 2.1990): 1. Jana Genovová,75 drhlo 15:36,8, 2. Mária Marczellová,75 dacds 15:37,0, 3. Anna Brnová,75 zťsmt 15: 57,6, 4. Miroslava Fekiačová,75 spfbb 16:22,2, 5. Viera Loškárová,76 vsžke 16:56,2, 6. Denisa Pecníková,75 spfbb 17:21,8, na štarte i v cieli 8 chodkýň;

3000 m 14-ročné ml. dorastenky (Dubnica nad Váhom, 16. 6.1990): 1. Viera Loškárová,76 vsžke 15:32,4, 2. Gabriela Chaternuchová,76 acsnr 16:05,4, 3. Mária Kusá,76 drhlo 16: 43,5, 4. Iveta Dubravayová,76 drhlo 17:04,9, 5. Diana Amrichová,76 ttstn 17:15,5, 6. Dana Mederová,76 zťsdu 18:02,1, na štarte 7 chodkýň, 1 NF;

3000 m 15-ročné ml. dorastenky (Dubnica nad Váhom, 16. 6.1990): 1. Mária Marczellová,75 dacds 15:52,8, 2. Iveta Szabová,75 vsžke 15:55,9, 3. Anna Brnová,75 zťsmt 16:05,3, 4. Denisa Pecníková,75 spfbb 16:59,7;

3000 m st. dorastenky hala (Bratislava, 3. 2.1990): 1.Erika Tóthová,74 acsnr 16:24,3, 2. Lenka Ivolková,74 elsnz 16:56,0;

5000 m st. dorastenky (Nitra, 16. 6.1990): 1.Jana Mojžišová,74 spfbb 28:35,2, 2. Erika Tóthová, 74 acsnr 29:47,5, 3. Lenka Ivolková,74 elsnz 30:56,0;

3000 m juniorky hala (Bratislava, 10. 2.1990): 1. Henrieta Kozlíková,71 vsžke 14:51,4, 2. Lenka Ivolková,74 elsnz 17:09,3; 5000 m juniorky (Nitra, 16. 6.1990): 1. Henrieta Kozlíková,71 vsžke 25:41,6, 2. Tatiana Molnárová,72 acsnr 29:03,8, Tatiana Benčeková,72 acsnr NF;

3000 m ženy hala (Bratislava, 10. 2.1990): 1. Ivana Brozmanová,69 spfbb 14:22,6, 2.Henrieta Kozlíková,71 vsžke 14:51,4, 3. Lenka Ivolková,74 elsnz 17:09,3;

10 km ženy (Borský Mikuláš, 26. 5.1990): 1. Zuzana Zemková, 67 ztsmt 48:35, 2. Ivana Brozmanová,69 spfbb 49:37, 3. Henrieta Kozlíková,71 vsžke 53:15, 4. Tatiana Molná-rová,72 acsnr 58:59, 5. Erika Tóthová,74 acsnr 59:23, 6. Jana Glejdurová,72 kežma 1:01:56, 7.Anna Dzurejová, 70 kežma 1:11:23

 

                                                                                   Majstrovstvá SSR – 1989

 

   3000 m žiaci (Bratislava, 1. 10.1989): 1.Gabriel Trefa,75 vštke 14:44,18, 2.Erik Kalina,75 spfbb 14:56,63, 3.Mar-tin Kuník,75 zťsdu 15:04,55, 4. Martin Koštialik,75 lokrs 15:11,16, 5. Marek Vítkovič,75 lokru 15:21,85, 6.Du-šan Žambokréthy,75 svštt 15:37,42, na štarte 15 chodcov, 1 DQ;

5000 m ml. dorastenci hala (Košice, 28. 1.1989): 1. Ladislav Liba,73 vštke 24:09,0, 2. Peter Mečiar,73 stanr 24:24,4, 3. Róbert Klimko,73 krupi 24:57,5, 4. Peter Čtvrtníček,73 spfbb 25:36,4,

5000 m 15-roční ml. dorastenci (Nitra, 17. 6.1989):

1. Peter Višňák,74 zvlkm 24:13,5, 2.Jozef Šimončič,74 drhlo 24:15,1, 3. Karol Palášthy,74 spfbb 24:25,1, 4. Martin Gajda,74 spfbb 25:22,5, 5. Martin Kondys,74 spfbb 25:23,2, 6. Dušan Goliáš,74 vštke 25:28,9, na štarte i v cieli 10 chodcov;

 5000 m 16-roční ml. dorastenci (Nitra, 17. 6.1989): 1. Marián Badinský,73 iskpa 23:08,8, 2. Milan Matis,73 vsžke 23:14,1, 3. Ladislav Liba,73 vštke 23:25,4, 4. Marián Fáber,73 spfbb 23:31,5, 5. Peter Čtvrtníček,73 spfbb 23:33,5, 6. Jozef Belanec, 73 zvlkm 24:07,0, na štarte i v cieli 10 chodcov;

5000 m st. dorastenci hala (Košice, 28. 1.1989): 1. Marcel Hotov-čín,71 vštke 21:44,4, 2. Dušan Genov,71 drhlo 22:04,8, 3. Michal Jeránek,72 spfbb 22:07,6, 4. Maroš Majdiš,71 spfbb 23:08,0, 5. Kazimír Verkin,72 spfbb 23:09,1, 6. Ján Čupa,72 spfbb 23:38,8, na štarte 8 chodcov, 2 NF;

10 000 m st. dorastenci (Nitra, 17. 6.1989): 1. Martin Maruška, 72 spfbb 45:57,8, 2.Marcel Hotovčín,71 vštke 47:01,8, 3. Dušan Genov,71 drhlo 47:22,5, 4. Kazimír Verkin,72 spfbb 48:22,8, 5. Attila Širokman,72 vštke 48:40,6, 6. Ján Čupa,72 spfbb 49:07,2, na štarte 11 chodcov, 3 DQ;

5000 m muži hala (Bratislava, 21. 1.1989): 1. Pavol Bla-žek,58 asvšd 18:54,0, 2.Igor Kollár,65 asvšd 19:13,4, 3.Ján Záhončík,65 asvšd 19:20,7, 4. Miroslav Boško,68 asvšd 19:57,2, 5.Ivan Lihotský,66 ukbla 20:00,5, 6. Peter Stano,66 svštb 20:31,6, 7.Dušan Jašek,65 zťsdu 23:31,7, 8. Vladislav Štulpa,72 inter 25:08,5, ;

20 000 m muži (Bratislava, 3. 6.1989): 1. Ján Záhončík,65 asvšd 1:24:00,0, 2. Miroslav Boško,68 asvšd 1:27: 22,2,3. Roman Parolek,65 asvšd 1:27:23,6, 4. Štefan Malík,66 ukbla 1:28:09,6, 5. Karol Repaský,69 asvšd 1:28:55,5, 6. Peter Tichý,69 asvšd 1:30:32,2, 7. Pavol Dreveňák,65 inter 1:31:00,0, 8. Jozef

Hudák,62 asvšd 1:32:16,6, 9. Róbert Valíček,69 asvšd 1:32:23,8, na štarte 14 chodcov, 1 NF, 4 DQ;

50 km muži (Dudince, 2. 4.1989): 1. jaroslav makovec,60 asvšd 3:57:35, 2. Pavol Blažek,58 asvšd 4:00:17, 3. Igor Kollár,65 asvšd 4:01:05, 4. Jozef Hudák,62 asvšd 4:06:07, 5. Roman Parolek,65 asvšd 4:07:03, 6. roman bílek,67 asvšd 4:13:01, 7. Miloš Mojžiš, 67 drhlo 4:45:44, 8. Dušan Jašek,65 zťsdu 4:58:28, 9. Anton Bednárik,61 slátt 5:39:14, na štarte 18 chodcov, 9 NF;

3000 m žiačky (Bratislava, 30. 9.1989): 1. Jana Genovová,75 drhlo 15:50,9, 2. Viera Loškárová,76 vsžke 16:02,2, 3. Miroslava Fekiačo-vá,75 spfbb 16:09,5, 4. Mária Marczellová,75 dacds 16:21,1, 5. Jana Obšitošová,77 lokru 16:53,7, 6. Denisa Pecníková,75 spfbb 17:00,3, na štarte 13 chodkýň, 1 DQ;

3000 m ml. dorastenky hala (Košice, 28. 1.1989): 1. Ľubomíra Štepková,74 spfbb 15:54,7, 2. Martina Kiššová,73 drhlo 16:24,0, 3. Lenka Ivolková,74 elsnz 17:22,3, 4. Erika Figurová,74 vsžke 17:24,0, 5. Jana Cebuľová,74 tatsn 19:06,5, na štarte 6 chodkýň, 1 DQ;

5000 m 15-ročné ml. dorastenky (Nitra, 18. 6.1989): 1. Erika Tóthová,74 stanr 27:17,4, 2. Jana Mojžišová, 74 spfbb 27:45,9, 3. Ľubomíra Štepková,74 spfbb 27:46,2, 4. Lenka Ivolková,74 elsnz 30:07,4;

5000 m 16-ročné ml. dorastenky (Nitra, 18. 6.1989): 1. Dana Pinkošová,73 lokvv 30:10,9, 2. Mariana Pagáčová,73 drhlo 31:50,1;

3000 m st. dorastenky hala (Košice, 28. 1.1989): 1. Henrieta Kozlíková,71 vsžke 14:38,2, 2. Mária Bubelínyová,72 spfbb 15:11,4, 3. Viera Orečná,72 slápo 16:32,5, 4. Tatiana Benčeková,72 stanr 16:54,5, 5. Tatiana Molnárová, 72 stanr 17:01,3, 6. Bibiána Dolnáková,71 drhlo 17:08,4, na štarte i v cieli 7 chodkýň;

3000 m ženy hala (Bratislava, 21. 1.1989): 1. Viera Toporeková,67 spfbb 13:41,2, 2. Henrieta Kozlíková,71 vsžke 14:31,8, 3. Martina Kiššová,73 drhlo 17:05,9, 4. Monika Geržová, 70 inter 17:18,9;

 10 000 m ženy (Bratislava, 4. 6.1989): 1. Ivana Brozmanová,69 spfbb 51:25,8, 2. Henrieta Kozlí-ková,71 vsžke 52:22,6, 3. Zuzana Zemková,67 zťsmt 53:23,0, 4. Andrea Šebestová,70 zťsmt 59:46,2, 5. Jana Glejdurová,72 kežma 1:00:51,6, 6. Margita Šlachtovská,70 kežma 1:04:52,8.

 

                                                                           Majstrovstvá SSR – 1988

 

 3000 m žiaci (Dubnica nad Váhom, 24. 9.1988):1. Peter Višňák,74 zvlkm 14:47,9, 2. Jozef Šimončič,74 slátt 14: 48,0, 3.Jozef Tecák,74 postv 15:13, 4. Karol Palášthy,74 sitbš 15:23,5, 5. Peter Barto,75 spfbb 15:54,9  6. Marek Vítkovič,75 lokru 16:08,7,    na štarte 13 chodcov, 1 NF;

5000 m ml. dorastenci hala (Bratislava, 30. 1.1988): 1. Martin Maruška,72 spfbb 24:09,0, 2.Ján Čupa,72 spfbb 25:16,5, 3.Attila Širokman,72 vštke 25:19,3, 4. Ladislav Liba,73 vštke 25:29,0, 5. Jozef Bednár,72 slátt 25:38,4, 6. Richard Petőcz,72 inter 26:56,0, na štarte 8 chodcov, 2 DQ;

5000 m 15-roční ml. dorastenci (Ružomberok, 9. 7.1988): 1. Marián Fáber,73 spfbb 24:42,7, 2. Jozef Bela-nec,73 zvlkm 25:00,0, 3. Miroslav Gerdenich,73 spfbb 25:09,0, 4.Ladislav Liba,73 vštke 25:11,2, 5. Marián Ba-dinský,73 iskpa 25:25,2, 6. Milan Matis,73 vsžke 25:45,2, na štarte i v cieli 11 chodcov;

5000 m 16-roční ml. dorastenci (Ružomberok, 9. 7.1988): 1. Michal Jeránek,72 spfbb 23:05,4, 2.Juraj Černý,72 mlabm 23:29,2, 3. Martin Maruška,72 spfbb 23:40,6, 4. Kazimír Verkin,72 spfbb 23:54,4, 5. Marcel Fáber,72 spfbb 23:55,4, 6. Attila Širokman,72 vštke 24:38,1, na štarte i v cieli 10 chodcov;

5000 m st. dorastenci hala (Bratislava, 30. 1.1988): 1. Marcel Hotovčín,71 vštke 22:55,2, 2.Dušan Genov,71 drhlo 23:17,6, 3. Maroš Žilinka,70 spfbb 23:34,7, 4. Marcel Dudra,70 vštke 23:51,6, 5. Maroš Majdiš,71 spfbb 24:05,4, 6. Marek Horník,71 elsnz 24:59,0, na štarte 7 chodcov, 1 DQ;

10 000 m st. dorastenci (Ružomberok, 9. 7.1988): 1. petr gábriš,70 spfbb 45:02,0, 2. Marcel Dud-ra,70 vštke 45:20,6, 3. Marcel Hotovčín,71 vštke 46:43,6, 4. Roman Benčík,70 spfbb 47:51,3, 5.Dušan Kovalič, 70 parbj 47:53,2, 6. Dušan Genov,71 drhlo 48:21,5, na štarte 11 chodcov, 2 NF, 1 DQ;

5000 m muži hala (Bratislava, 6. 2.1988): 1. Štefan Malík,66 ukbla 20:25,0, 2. Pavol Dreveňák,65 inter 20:51,9, 3. Karol Repaský,69 vštke 20:56,6, 4. Miroslav Stano,69 spfbb 22:43,9,5.Róbert Valíček,69 spfbb DQ;

20 000 m muži (Banská Bystrica, 29. 5.1988): 1. roman mrázek,62 asvšd 1:25:35,6, 2. Ján Záhončík,65 asvšd 1:26:26,8, 3. Igor Kollár,65 asvšd 1:26: 46,7, 4. Štefan Malík,66 ukbla 1:27:28,6, 5. Ivan Lihotský,66 ukbla 1:28:23,0, 6. Pavol Dreveňák,65 inter 1:32: 34,6, 7. Miroslav Boško,68 asvšd 1:34:19,8, 8. roman bílek,67 asvšd 1:34:26,2, 9. Miroslav Stano,69 spfbb 1:34 :31,4, 10. Peter Stano,66 svštb 1:38:39,4, na štarte 13 chodcov, 2 NF;

50 km muži (Dudince, 10. 4.1988): 1. Ján Záhončík, 65 asvšd 3:58:20, 2. Roman Parolek,65 asvšd 4:03:40, 3. Ľuboš Mackanič,60 parbj 4:18:20, 4. Štefan Rebo,58 mostb 4:26:13, Jozef Pribilinec,60 asvšd, Jozef Hudák,62 asvšd, Igor Kollár,65 asvšd a Miroslav Boš-ko,68 asvšd NF, jaroslav makovec,60asvšd a Dušan Jašek,65 iskpa DQ;

3000 m žiačky (Dubnica nad Váhom, 24. 9.1988): 1. Jana Genovová,75 drhlo 16:25,6, 2.Jana Obšitošová,77 lokru 16:46,8, 3. Mária Marczellová,75 dacds 16:52,4, 4. Ľubomíra Štepková,74 spfbb 17:18,3, 5. Viera Loškárová,76 šdruž 17:33,0, 6. Miroslava Fekiačová, 75 spfbb 17:46,0, na štarte i v cieli 10 chodkýň;

3000 m ml. dorastenky hala (Bratislava, 30. 1.1988): 1. Martina Kiššová,73 drhlo 16:54,2, 2. Viera Orečná,72 slápo 19:00,1;

5000 m 15-ročné ml. dorastenky (Ružomberok, 10. 7.1988):

1. Martina Kiššová, 73 drhlo 29:47,9;

5000 m 16-ročné ml. dorastenky (Ružomberok, 10. 7.1988): 1. Mária Bubelínyová,72 spfbb 30:02,8, 2. Zuzana Horňáková,72 spfbb 30:09,6, 3. Zuzana Suszterová,72 vsžke 30: 46,6, 4. Viera Orečná,72 slápo 30:57,2, 5. Tatiana Benčeková,72 stanr 31:00,0, 6. Tatiana Molnárová,72 stanr 31:04,5, na štarte i v cieli 9 chodkýň;

3000 m st. dorastenky hala (Bratislava, 30. 1.1988): 1. Ľubomíra Boboková, 71 spfbb 15:38,2, 2. Henrieta Kozlíková,71 vsžke 15:39,2, 3. Ingrid Milistenferová,71 vsžke 16:26,9, 4. Bibiána Dolnáková,71 drhlo 16:30,7, 5. Andrea Šebestová,70 zťsmt 16:54,5;

5000 m st. dorastenky (Ružomberok, 10. 7.1988): 1. Henrieta Kozlíková,71 vsžke 26:54,0, 2. Ľubomíra Boboková,71 spfbb 27:42,0, 3. Ingrid Milistenferová, 71 vsžke 28:00,0, 4.Bibiána Dolnáková,71 drhlo 28:27,6, 5.Andrea Šebestová,70 zťsmt 29:26,2, 6. Monika Geržová,70 inter 31:40,6;

3000 m ženy hala (Bratislava, 6. 2.1988): 1. Viera Machová,67 slátt 14:32,4, 2. Ivana Broz-manová,69 spfbb 14:41,3, 3. Ľubomíra Boboková,71 spfbb 15:11,2, 4. Henrieta Kozlíková,71 vsžke 16:04,6;

 10 000 m ženy (Banská Bystrica, 28. 5.1988): 1.Jana Jergová,63 spfbb 53:17,6, 2.Ivana Brozmanová,69 spfbb 53:32,5, 3. Zuzana Zemková,67 zťsmt 53:46,7, 4. Henrieta Kozlíková,71 vsžke 56:57,5, 5. Andrea Šebestová,70 zťsmt 1:01:22,0. 

 

                                                     Majstrovstvá SSR – 1987

 

 3000 m žiaci (Nové Zámky, 26. 9.1987):  1. Jozef Belanec,73 zvlkm 15:23,9,  2. Peter Višňák,74 zvlkm 15:25,3, 3. Marián Fáber,73 spfbb 15:35,3,  4. Ľubomír Bobok,73 nbaňa 15:43,2, 5. Jozef Šimončič,74 slátt 16:17,0,  6. Ján Benek,73 mlabm 16:17,0, na štarte i v cieli 10 chodcov;

5000 m ml. dorastenci hala (Banská Bystrica, 31.1.1987): 1. Marcel Fáber,72 spfbb 25:27,3, 2. Slavomír Verešpej,71 vštke 25:59,6, 3. Patrik Macek,72 spfbb 26:33,8, 4. Martin Maruška,72 spfbb 26:50,8;

5000 m 15-roční ml. dorastenci (Košice, 20. 6.1987): 1. Juraj Černý,72 mlabm 24:04,19, 2. Marcel Fáber,72 spfbb 24:19,19, 3. Michal Jeránek,72 spfbb 24:38,31, 4. Martin Maruška,72 spfbb 25:29,06,  5. Ján Čupa,72 zvlkm 25:51,09, 6. Patrik Macek,72 spfbb 26:08,21, na štarte i v cieli 7 chodcov;

 5000 m 16-roční ml. dorastenci (Košice, 20. 6.1987): 1. Marcel Hotovčín,71 vštke 23:49,90, 2. Dušan Genov,71 drhlo 24:35,39, 3. Maroš Majdiš,71 spfbb 25:38,07,4. Slavomír Verešpej,71 vštke 25:41,09, 5. Marek Horník,71 els nz 26:30,41, 6. Jozef Szendrei,71 vsžke 26:59,03;

 5000 m st. dorastenci hala (Banská Bystrica, 31. 1.1987): 1. Miroslav Stano,69 spfbb 22:45,3, 2. Rudolf Kozák,69 vštke 23:43,8, 3. Marcel Dudra,70 vštke 23:51,8;

 10 000 m st. dorastenci (Košice, 21. 6.1987):  1. Karol Repaský,69 vsžke 47:03,4,  2. Rudolf Kozák,69 vštke 47:42,2,  3. Róbert Valíček,69 spfbb 47:45,8,  4. Peter Kenderessy,70 spfbb 48:44,0, 5. Miroslav Stano,69 spfbb 49:22,5, 6. Peter Malík,69 lokšu 50:33,4, na štarte 11 chodcov, 1 NF, 1 DQ;

5000 m muži hala (Banská Bystrica, 24. 1.1987): 1. Ľuboš Mackanič,60 zťsdu 21:18,8, 2. Štefan Rebo,58 mostb 22:25,1, 3. Peter Stano,66 svštb 22:49,8, 4. Jozef Zimka,56 zťsdu 23:42,8, 5. Milan Kališ,59 zťsdu 24:28,2;

20 km muži (Bratislava, 4. 7.1987):  1. Igor Kollár,65 asvšd 1:30:58, 2. Roman Parolek,65 asvšd 1:31:19,  3. Jozef Hudák,62 asvšd 1:31:46, 4. Ivan Lihotský,66 ukbla 1:32:27, 5. Ján Záhončík,65 asvšd 1:34:44,  6. Peter Stano,66 svštb 1:38:58, 7. Ľuboš Štrba,67 drhlo 1:49:52, na štarte 8 chodcov, 1 NF;

 50 km muži (Dudince, 4. 4.1987): 1. Pavol Szikora,52 asvšd 3:42:20, 2. Pavol Játi,59 asvšd 4:03:45, 3. Jozef Hudák,62 asvšd 4:05:57, 4. Ľuboš Mackanič,60 zťsdu 4:08:42,  5. roman mrázek,62 asvšd 4:12 :12,  6. Ladislav Vitéz,54 vsžke 4:13:35,  7. Pavol Blažek,58 asvšd 4:20:46,  na štarte 16 chodcov, 9 NF;

 3000 m žiačky (Nové Zámky, 26. 9.1987): 1. Martina Kiššová,73 drhlo 16:49,4,2. Zdenka Speváková,74 mlabm 16:49,5,  3. Lenka Ivolková,74 elsnz 19:33,1,  4. Erika Figurová,74 vsžke 20:08,1;

 3000 m ml. dorastenky hala (Banská Bystrica, 31. 1.1987): 1. Ľubomíra Boboková,71 spfbb 16:16,3, 2. Henrieta Kozlíková,71 vsžke 16:56,5, 3. Ingrid Milistenferová,71 vsžke 17:25,2;

 5000 m 15-ročné ml. dorastenky (Košice, 20. 6.1987): 1. Zuzana Suszterová,72 vsžke 28:45,51, 2. Zuzana Drabantová,72 vsžke 33:47,33;

 5000 m 16-ročné ml. dorastenky (Košice, 20. 6.1987): 1. Ľubomíra Boboková,71 spfbb 27:42,33, 2. Henrieta Kozlíková,71 vsžke 28:02,75, 3.Ingrid Milistenferová,71 vsžke 28:41,16, 4. Svetlana Filipková,71 inter 29:15,41, 5. Bibiána Dolnáková,71 drhlo 33:25,31;                                                                                                                                     

 5000 m st. dorastenky (Košice, 20. 6.1987): 1. Ivana Brozmanová,69 zťsmt 27:04,91, 2. Andrea Vološinová,70 vsžke 29:13,72, 3. Margita Šlachtovská,70 kežma 31:00,29, 4. Monika Geržová,70 inter 31:06,13, 5. Andrea Šebestová,70 zťsmt 32:40,76, 6. Anna Dzurejová,70 kežma 36:06,31;

 10 000 m ženy (Bratislava, 5. 7.1987):  1. Viera Machová,67 psttt 54:50,06, 2. Ivana Brozmanová,69 zťsmt 56:03,06, 3. Andrea Šebestová,70 zťsmt 1:02:00,22, 4. Monika Geržová,70 inter 1:05:42,38,Jana Jergová,63 spfbb DQ.

 

                                                           Majstrovstvá SSR – 1986

 

3000 m žiaci (Dolný Kubín, 27. 9.1986): 1.Juraj Černý,72 mlabm 14:48,86,2. Marcel Fáber,72 spfbb 14:54,39, 3. Michal Jeránek,72 spfbb 15:18,82, 4. Ján Čupa,72 zvlkm 15:39,28, 5. Jozef Belanec,73 zvlkm 15:42,32, 6. Štefan Kováč,72 vštke 15:44,94,  na štarte i v cieli 10 chodcov;

5000 m 15-roční ml. dorastenci (Bardejov, 5. 7.1986): 1. Marcel Hotovčín,71 vštke 25:14,7,2. Dušan Matúš,71 mlabm 25:50,5, 3.Slavomír Verešpej,71 vštke 25:58,2, 4. Maroš Majdiš,71 kubín 27:23,4, 5. Marek Horník,71 elsnz 27:28,2, 6. Ján Lacho,71 kubín 30:32,6;

5000 m 16-roční ml. dorastenci (Bardejov, 5. 7.1986): 1.Jozef Černý,70 mlabm 24:00,2, 2. Marcel Dudra,70 vštke 24:15,6, 3. Peter Kenderessy,70 spfbb 24:48,8, 4. Jozef Šedivý,70 mlabm 25:10,6, 5. Róbert Hrobárik,70 spfbb 25:15,6, 6. Maroš Žilinka,70 ttstn 25:34,4,  na štarte i v cieli 7 chodcov;

10 000 m st. dorastenci (Košice, 5. 7.1986): 1. Miroslav Boško,68 spfbb 47:37,0,  2. Karol Repaský,69 vsžke 48:07,2, 3. Miroslav Stano,69 spfbb 50:45,6,4. Štefan Foltán,68 spfbb 52:50,4, 5. Rudolf Kozák,69 vštke 53:16,8, 6. Peter Malík,69 lokšu 53:19,8;

20 000 m muži (Banská Bystrica, 29. 6.1986): 1. Jozef Pribilinec,60 asvšd 1:25:57,0,  2. Roman Mrázek,62 asvšd 1:26:01,0, 3. Pavol Blažek, 58 asvšd 1:26:23,0, 4. Igor Kollár,65 asvšd 1:27:12,0, 5. Pavol Szikora,52 asvšd 1:28:10,0, 6. Ivan Lihotský,66 ukbla 1:28:54,0,  7. Ladislav Vitéz,54 vsžke 1:31:01,0, 8. Ján Záhončík,65 asvšd 1:32:43,0, 9. Pavol Játi,59 asvšd 1:33:18,0, 10. Štefan Malík,66 ukbla 1:34:58,0,  na štarte i v cieli 14 chodcov;

50 km muži (Dudince, 6. 4.1986): 1. Ľuboš Mackanič,60 zťsdu 4:14:50,2. Igor Kollár,65 asvšd 4:21:22,  3. Milan Belko,46 drhlo 4: 44:40, Jozef Hudák,62 asvšd, Ján Záhončík,65 asvšd a Štefan Rebo,58 mostb NF;

10 000 m ženy (Banská Bystrica, 28. 6.1986): 1.Jana Jergová,63 spfbb 55:54,0, 2. Daniela Kissová, 66 vsžke 57:22,7,  3. Ľubomíra Boboková, 71 spfbb 1:01:00,0,  4. Viera Machová,67 psttt 1:02:20,0,5. Lýdia Boboková,65 spfbb 1:08:36,5.

 

                                                                        Majstrovstvá SSR – 1985

 

3000 m žiaci (Martin, 14. 9.1985): 1. Dušan Matúš,72 mlabm 15:41,0, 2. Rudolf Michálek,72 mlabm 15:51,0, 3. Marcel Hotovčín,71 vštke 16:14,0, 4. Ján Čupa,72 zvlkm 16:20,2, 5. Marek Horník,71 elsnz 16:24,0,6. Slavomír Verešpej,71 vštke 16:28,0;

5000 m 15-roční ml. dorastenci (Svit, 16. 6.1985): 1. Jozef Černý,70 mlabm 24: 59,9 ,2. Štefan Barkóci,70 inter 26:37,3, 3. Maroš Žilinka,70 ttstn 27:06,4, 4. Marcel Dudra,70 parbj 27:22,7, 5. Ján Trajteľ,70 mostb 27:25,4, 6. Roman Benčík,70 spfbb 27:40,1,  na štarte i v cieli 9 chodcov;

5000 m 16-roční ml. dorastenci (Svit, 16. 6.1985): 1. Peter Tichý,69 zvlkm 22:27,4, 2. Miroslav Stano,69 spfbb 24:03,7, 3. Róbert Valíček,69 zťsmt 24:12,8, 4. Karol Repaský,69 molda 25:04,8, 5. Rudolf Kozák,69 vštke 26:27,1,  6. Peter Ma-lík,69 lokšu 26:28,4, na štarte i v cieli 7 chodcov;

10 000 m st. dorastenci (Trnava, 15. 6.1985): 1.Miroslav Boško, 68 spfbb 46:44,1, 2. Jaroslav Kollár,68 ttstn 46:48,6, 3. Štefan Foltán,68 spfbb 49:36,9,  4. Július Remenár,68 spfbb 53:13,0;

20 km muži (Bratislava, 13. 7.1985): 1. Igor Kollár,65 asvšd 1:33:49, 2. Ľuboš Mackanič,60 zťsdu 1:34:37,

3. Ivan Urbašík,63 asvšd 1:37:42, 4. Jozef Zimka,56 zťsdu 1:37:58, 5. Milan Kališ,59 zťsdu 1:38:33, 6. Ján Záhončík,65 inter 1:42:18,  7. Ladislav Vitéz,54 molda 1:42:21, 8. Peter Stano,66 svštb 1:47:41, 9. 9. Bohuš Hickel,59 zťsdu 1:50:55, 10. Pavol Kiss,65 vštke 1:52:09, na štarte 12 chodcov, 2 NF;

50 km muži (Dudince, 6. 4.1985): 1. Pavol Játi,59 asvšd 3:57:38,  2. Roman Parolek,65 asvšd 4:17:34, 3. Igor Kollár,65 asvšd 4:27:43, 4. Ivan Urbašík,63 asvšd 4:30:38,5. Emil Krivoš,60 krilm 4:59:50, 6. Ferdinand Žiarny,62 spfbb 5:10:44,Pavol Blažek,58 asvšd, roman mrázek,62 asvšd a Dušan Jašek,65 iskpa NF, Ľuboš Mackanič,60 zťsdu DQ;

                                                                             Majstrovstvá SSR – 1984

 

 3000 m žiaci (Trnava, 22. 9.1984):  1.Jozef Černý,70 sokbm 14:55,0, 2. Štefan Barkóci,70 sokbm 15:24,5, 3. Marcel Dudra,70 parbj 16:09,8,4. Kamil Römer,70 sokbm 16:15,4, 5. Ján Trajteľ,70 mostb 16:18,0, 6. Roman Benčík,70 sp16:25,0, 

5000 m 15-roční ml. dorastenci (Nitra, 30. 6.1984): 1. Peter Tichý,69 zvlkm 23:45,11, 2. Miroslav Stano,69 spfbb 24:22,25, 3. Róbert Valíček,69 zťsmt 24:41,99, 4.Peter Malík,69 lokšu 28:23,45;

5000 m 16-roční ml. dorastenci (Nitra, 30. 6.1984): 1. Jaroslav Kollár,68 ttstn 24:00,92, 2. Miroslav Boško,68 spfbb 24:16,85,3. Július Remenár,68 spfbb 24:40,69, 4. Štefan Foltán,68 spfbb 25:40,94, 5. Miroslav Harvan,68 zvlkm 25:43,77;

10 000 m st. dorastenci (Nitra, 30. 6.1984): 1.Štefan Malík,66 lokšu 45:29,4,2. Peter Madaj,67 zťsmt 46:41,3,3. Ivan Lihotský,66 zťsmt 47:43,6,4. Ľudovít Žambokréthy,67 psttt50:55,8, 5. Marek Kečkéš,66 elsnz 53:03,2, 6 Ivan Slávka,66 povnm 56:43,5;

20 km muži (Bratislava, 7. 7.1984): 1. miroslav svoboda,61 asvšd 1:29:00, 2. Pavol Játi,59 asvšd 1:29:38, 3. Roman Parolek,65 asvšd 1:29:42, 4.Jozef Zimka,56 zťsdu 1:31:38, 5. Ivan Urbašík,63 asvšd 1:32:33,  6. Igor Kollár,65 spfbb 1:34:41, 7. Ján Záhončík,65 inter 1:36:22, 8. Ľuboš Mackanič,60 z1:37:25, 9. Vladimír Janči,56 inter 1:38:50, 10. Juraj Malík,59 elsnz 1:44: 54, na štarte i v cieli 15 chodcov;

50 km muži (Dudince, 21. 4.1984):  1. Pavol Játi,59 asvšd 4:09:11,  2. Ľuboš Mackanič,60 zťsdu 4:26:38,  3. Ondrej Sárkány,59 inter 4:40:24,  4. Bohuš Hickel,59 zťsdu 4:53:15,  5. Roman Královič,62 stanr 5:03:37, 6. Ondrej Malík,61 inter 5:06:36,  7. Emil Krivoš,60 krilm 5:09:36, miroslav svoboda,61 asvšd, Ivan Urbašík,63 asvšd, Ferdinand Žiarny,62 spfbb  dnf                                                     

                                                         

                                                                         Majstrovstvá SSR – 1983

 

3000 m žiaci (Svit, 1. 10.1983): 1. Peter Tichý,69 zvlkm 14:38,7, 2. Miroslav Stano,69 spfbb 15:06,5,  3.Jozef Černý,70 sokbm 15:35,9, 4. Róbert Valíček,69 zťsmt 16:04,0, 5. Štefan Barkóci,70 sokbm 16:09,6,  6. Dalibor Granec,69 zťsmt 16:47,3;

5000 m 15-roční ml. dorastenci (Považská Bystrica, 25. 6.1983): 1.Jaroslav Kollár,68 ttstn 25:07,4,  2. Július Remenár,68 spfbb 25:41,0,  3. Miroslav Žatko,68 spfbb 25:55,8, 4. Miroslav Boško,68 spfbb 26:24,8, 5. Štefan Foltán,68 spfbb 27:51,8, 6. Branislav Parnai,68 vštke 28:51,6,  na štarte 8 chodcov, 1 DQ;

 5000 m 16-roční ml. dorastenci (Považská Bystrica, 25. 6.1983): 1. Peter Madaj,67 zťsmt 24:26,4, 2. Ľudovít Žambokréthy,67 psttt 25:35,8, 3. Miroslav Košík,67 zťsmt 27:11,2;

10 000 m st. dorastenci (Považská Bystrica, 25. 6.1983): 1. Štefan Malík,66 lokšu 45:16,4, 2. Ivan Lihotský,66 zťsmt 46:20,0, 3. Peter Stano,66 spfbb 49: 34,4, 4.Ján Záhončík,65 inter 49:56,0, 5.Pavol Dreveňák,65 spfbb 51:18,6, 6. Dušan Jašek,65 iskpa 53:03,6, na štarte i v cieli 7 chodcov;

20 000 m muži (Banská Bystrica, 2. 7.1983): 1. Jozef Zimka,56 zťsdu 1:34:34,0,2. Roman Parolek,65 spfbb 1:35:50,6, 3. Jozef Hudák,62 asvšd 1:39:42,4,  4. Ivan Urbašík,63 asvšd 1:40:03,4,  5. Milan Grisa,64 spfbb 1:43:25,4, 6. Emil Krivoš,60 krilm 1:43:52,8, 7. Roman Královič,62 stanr 1:44:18,0,

 50 km muži (Dudince, 19. 3.1983):1.Jozef Hudák,62 asvšd 4:13:36, 2. Štefan Rebo,58 asvšd 4:15:04, 3. miroslav svoboda,61 asvšd 4:22:56, 4. Eduard Straka,46 zťsdu 5:03:58,  5. Emil Krivoš,60 krilm 5:05:17,

  

                                                      Majstrovstvá SSR – 1982

                                                   

3000 m žiaci (Považská Bystrica, 26. 6.1982): 1. Miroslav Harvan,68 zvlkm 15:22,6, 2.Miroslav Kocúr,69    zvlkm 15:41,0, 3. Miroslav Stano,69    spfbb 16:00,1,  4. Jozef Černý,70 sokbm 16:21,7, 5. Július Remenár,68   spfbb ?,6. Jozef Šedivý,70  sokbm16:55,4; 7.Peter Tichý,69 zvlkm 17:22,6

5000 m 16-roční ml. dorastenci (Dubnica nad Váhom, 26. 6.1982):1. Štefan Malík,66 lokšu 24:00,8, 2. Peter Stano,66 spfbb 24:26,8, 3. Ivan Lihotský,66 zťsmt 24:44,0,4. Marián Niton,66 spzlc 30:43,6, 5.Eduard Štibravý,66 psttt 33:24,6;

10 000 m 17-roční st. dorastenci (Nitra, 26. 6.1982): 1. Roman Parolek,65 spfbb 49:27,0, 2. Igor Kollár,65 spfbb 50:48,0, 3. Ján Záhončík,65 inter 53:45,2, 4. Juraj Lihotský,65 zťsmt 55:16,0, 5. Štefan Šír,65 inter 55:47,8, 6. Pavol Kiss,65 vštke 56:22,6;

10 000 m 18-roční st. dorastenci (Nitra, 26. 6.1982): 1. Milan Grisa,64 spfbb 49:51,2,2.Anton Moravec,64 spfbb 51:36,0,3. Vladimír Ludvík,64 vštke ?;

20 000 m muži (Bratislava, 4. 7.): 1.Jozef Zimka, 56 zťsdu 1:33:41,4, 2. Bohuš Hickel,59 zťsdu 1:36:18,3,3. Štefan Rebo,58 asvšd 1:37:03,2,4.Jozef Polešenský, 57 asvšd 1:37:53,4, 5. Jozef Hudák,62 spfbb 1:39:28,6, 6. miroslav Rykala,61 duklm 1:44:59,2, 7.Miroslav Ďumbala,61 spfbb 1:46:40,2, 8.Pavol Babnič,60 svštb 1:47:13,2,  9. Roman Královič,62 stanr 1:49:11,7,na štarte 11, v cieli 9 chodcov;

50 km muži (Přerov-Kojetín-Přerov, 25. 4.1982):  1. Štefan Rebo,58 asvšd 4:24:46, 2. Dalibor Hossa, 60 svštb 4:26:50,3. Jozef Hudák,62 spfbb 4:29:30, 4. Vladimír Janči,56 svštb 4:36:36, 5.Ondrej Sárkány,59 inter 4:38:16,   6. Peter Lukačovič,58 psttt 4:44:02, 7. Pavol Babnič,60 svštb 4:47:34, 8. Roman Královič,62 stanr 4:50:18, 9. Arpád Kiss,43 vštke 5:11:35, na štarte 12 chodcov, 3 NF.

 

Použitá literatúra - Československý chodec (1982-92), Slovenský chodec (1993-94), Slovenská chôdza (1997-2006), čs. atletické ročenky (1945-92), slovenské atletické ročenky (1968-2005), Inbul (1972-95), archív Mariána Kalabusa, archív výsledkov Petra Brandejského.

 

 

 

TOPlist